Jak prawidłowo układać nogi podczas snu

Sen i nogiOd bardzo dawna jest rzeczą wiadomą że bardzo korzystne dla zdrowia jest spanie z nogami na lekkim podwyższeniu. Całość może sprawiać wrażenie nie wygodnej pozycji do snu ale wcale tak nie jest, i bardzo szybko się do tego przyzwyczajamy.

Spanie z nogami w górze pomaga nie tylko w czynnościach zdrowotnych ale także w dobrym spokojnym śnie. Bardzo dobrym rozwiązaniem do podwyższenia nóg jest po prostu podłożenie rolowanego wałka z kocu w miejsce nóg na łóżku lub zakupienie specjalnego wałka poduszki w sklepie.

Dlaczego warto spać z nogami w górze – najważniejsza pozytywną cechą takiego snu jest po prostu zdrowa postawa ciała, nie chodzi tutaj o układ kostny lecz o układ krążenia. Dzięki spaniu z podwyższonymi nogami krążenie krwi w organizmie ma lepszy obieg.

Nogi są miejscem w których krew ma wolny bieg, uniesienie nóg w spaniu przyspiesza cały obieg i dotlenienie tkanek. Sapnie więc z podniesionymi nogami także wpływa korzystnie na nasze serce, które nie musi nakładać tak dużej pracy do tłoczenia obiegu krwi i do wypoczywania nóg.

Nogi wypoczywają na wzniesieniu z tego powodu że tkanki dzięki szybszemu obiegowi krwi są lepiej dotlenione a więc i szybciej się regenerują. Taka pozycja podczas snu pomaga w lepszym wypoczęciu całego organizmu. Szczególnie osoby mające pracę na nogach powinny stosować taki rodzaj snu.

Podczas snu z nogami na podwyższeniu powinno się spać na plecach. Nie powinno się natomiast wykonywać tego na brzuchu a szczególnie przy pozycji bocznej. W innych pozycjach niż spanie na plecach nieodpowiednio układa się kręgosłup – a więc zwracajmy uwagę jak śpimy z nogami w górze.

Samo spanie jest przyjemne i pozwala szybciej zasnąć także dzięki lepszemu natlenieniu organizmu. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *