Jak prawidłowo ustawić komputer dla zdrowia

Komputer stawianieMiejsce ustawienia komputera jest bardzo ważne w przyszłym komforcie pracy. Komputera a szczególnie monitora nie ustawia się gdziekolwiek, trzeba pamiętać o kilku zasadach.

Złe ustawienie sprzętu może prowadzić nie tylko do małego komfortu pracy ale i może być szkodliwe, szczególnie dla wzroku osoby pracującej na komputerze. Szczegóły ustawienia znajdują się poniżej.

Jak ustawić monitor komputera – monitory ustawiamy na trzech zasadach. Pierwszą najważniejszą jest ustawienie ekranu w taki sposób aby nie był on frontem do okna, czyli promieni światła. Światło będzie przeszkadzało w widoczności elementów na ekranie.

Monitor także nie może być plecami do okna, gdyż będzie zbyt duża radiacja na oczy osoby pracującej. Najlepiej ustawić monitor bokiem do źródła światła.

Druga zasada głosi aby monitor był w oddaleniu od głowy o około 0,5 metra. Jest to bezpieczna odległość od promieniowania bezpośredniego monitora. Ostatnia zasada mówi o tym, aby monitor nigdy nie był niżej niż pada wzrok w pozycji siedzącej i wyprostowanej – chodzi tutaj o wymuszenie pewnej pozycji na kręgosłupie za pomocą monitora.

W miejscu posiadania i czasie pracy na komputerze należy mieć przyciemnione pomieszczenie, ale nigdy całkiem ciemne, nocą pracujemy przy zapalonym świetle.

Jak ustawić stację dysków – tutaj nie ma wiele zależności, po prostu należy ustawić ją w takim miejscu aby nie przeszkadzała i nie była za blisko osoby pracującej na komputerze, szczególnie między nogami.

Stacja podczas pracy emituje promieniowanie jak i wydala powietrze wzbogacone drobinkami azbestu, miedzi i innymi materiałami komputera. Stacja dysków powinna mieć stały dopływ tlenu do radiatorów, wiec nie może być zamknięta w szafce.

Najlepiej jak jest umieszczona z boku biurka. Minimalne oddalenie tyłem od ściany to 20 cm – powód to wyrzut z wiatraka zasilacza strumienia ciepła, aby się nie wracało. Zapraszamy do następnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: