Jak prawidłowo wykonać inhalację

Wykonanie inhalacjiWykonywanie inhalacji w celach zdrowotnych jest czynnością stosowaną od wieków. Przetrwała ona do dnia dzisiejszego dzięki temu że jest skuteczna oraz prosta w wykonaniu. Dobra inhalacja polega na kilku prostych czynnościach oraz zasadach.

Jak wykonać inhalację – wykonanie inhalacji wymaga kilku narzędzi, które są dostępne w naszych domach. Zaczynamy od wkładu inhalacyjnego którym będzie to co ma wywoływać daną parę inhalacyjną. Przykładowo mięta, rumianek, olejki, szałwia itp.

Po za wkładem inhalacyjnym potrzebujemy naczynia w którym możemy zaparzyć nasz wkład. Zazwyczaj jest to garnek, kubek lub mała miska. Dodatkowo potrzebne jest nam uszczelnienie czyli nakrycie na głowę, takie które pomoże nam odizolować tylko swoją głowę wraz z naczyniem inhalacyjnym.

Nakryciem tym może być zarówno zwykły ręcznik jak i poszewka na poduszę. Chodzi o to aby para jaką będzie wydawał nasz wkład była skondensowana dzięki uszczelnieniu.

Inhalacja powinna trwać około 15 minut. Inhalujemy się mocno wdychając parę wydobywającą się z naczynia inhalacyjnego. To co jest wkładem inhalacyjnym w naczyniu oczywiście musi być zalane do pełna wrzącą wodą. Najlepiej wykonywać inhalację na stole.

Nakrywamy głowę wraz z ramionami nad naczyniem inhalacyjnym  – sami jesteśmy od niego o około 20 cm różnicy, aby się nie oparzyć. Oddychanie powinno być głębokie i stosowane szczególnie przez drogę oddechową którą chcemy wyleczyć.

Ważne jest to aby inhalować się tylko w ciepłych pomieszczeniach. Para wodna szybko potrafi się wyziębiać, w przypadku chłodnego pomieszczenia inhalacja może nie przynieść rezultatów. Temperatura jaka powinna panować w pomieszczeniu to około 22 stopni Celsjusza.

Inhalację wykonuje się około dwa razy dziennie. Raczej nie trzeba powtarzać jej częściej. Pamiętajmy że wywar inhalacyjny powinien być silny. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *