Jak przechowywać i zabezpieczyć rower
W roku są takie okresy że już większość ludzi nie jeździ rowerami. Aby nasz rower podczas okresu w jakim go nie używamy przechował się dobrze należy wykonać kilka czynności. Najważniejsze w przechowywaniu roweru w okresach zimowych oraz jesiennych jest jego konserwacja, tak aby się nic w nim nie niszczyło.
Najczęstszymi ubytkami podczas przechowywania roweru jest rdzewienie jego części mechanicznych oraz samej ramy. Podczas zabezpieczania roweru należy pamiętać nie tylko o odpowiednim pomieszczeniu ale także aby zabezpieczyć jego części przed warunkami szkodliwymi.
Jak przechowywać rower – na początek warto powiedzieć że musi on być trzymany w suchym miejscu bez wilgoci. Następnie zajmiemy jego konserwacją. Do konserwacji potrzebujemy jedynie smaru lub oleju który przylega do metalu.
W rowerze smarujemy wszystkie części jakie są wykonane z metali rdzewiejących czyli stalowe i żelazne. Zazwyczaj odnosi się to do napędu roweru na skład którego wchodzą: łańcuch, kaseta lub wolnobieg, oraz korba przednia roweru.
Napęd roweru pokrywamy warstwą smaru lub oleju za pomocom na przykład niepotrzebnej już szczotki do zębów – nią malujemy te elementy w rowerze. Warto olejem kapnąć na wszystkie śrubki i nakrętki aby nie zagrzały się podczas przechowywania i nie złapała je korozja.
Rama roweru gdy jest stalowa nie wymaga mimo to konserwacji – warunkiem jest to że nie jest ona pozbawiona lakieru. W przypadku braków w lakierze na ramach stalowych warto te miejsca ubytku lekko przetrzeć natłuszczaczem czyli olejem.
Rower można obłożyć folią aby się nie kurzył i pozostał w stanie nienagannej czystości – oczywiście przed schowaniem go należy go umyć aby na wiosnę czy lato natychmiastowo był zdatny do użycia. Części elektryczne z roweru czyli lampki oraz liczniki zabieramy do domu aby nie uszkodziły się podczas przechowywania roweru. Zapraszamy do kolejnych tematów.