Jak przechowywać spławiki wędkarskie na ryby

Spławiki na rybySpławiki na ryby są z reguły dość delikatne, dlatego warto przechowywać je w przemyślany sposób. Ułatwi to zarówno ich transport jak i wygodę z korzystania.

Najłatwiejszymi metodami do przechowywania spławików jest zastosowanie specjalnych pojemników do ich przewożenia.

Pojemniki te można nabyć w sklepach lub zagospodarować je samemu z zużytych opakowań po niektórych produktach. Przykładowo bardzo dobrze nadaje się do przewożenia spławików puszka jaka jest stosowana do przechowywania kadzideł – spełnia ona wszystkie niezbędne wymogi tak samo na spławiki – a więc warto ją zatrzymać.

Inny sposób to posiadanie neseseru lub organizera wędkarskiego. W takich przedmiotach z reguły są różne przegrody na sprzęt wędkarski a tym samym i miejsce na ułożenie spławików. To zabezpieczy je przed uszkodzeniem oraz dodatkowo wszystko staje się pod ręką szybkie do użycia dzięki jednej walizce z całym osprzętem.

Bardzo amatorskim sposobem ale często stosowanym jest spięcie pęku spławików przez gumki recepturki i przechowywanie ich jako pęku. To zabezpiecza je przed wygięciem i złamaniem w plecakach czy innych niezbędnikach jakie się zabiera na ryby.

Zawsze należy zwracać uwagę na to, aby spławiki były zabezpieczone przed wilgocią podczas przechowywania oraz pracą mechaniczną. Nie powinny być one narażone na zginanie i połamanie a także niezbyt specjalnie na bezpośrednie promienie słoneczne.

Można do ich przewożenia zastosować dowolny sposób – ważne tylko aby zachować wspomniane elementy bezpieczeństwa dla nich samych. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *