Jak przechowywać stół do tenisa stołowego

Przechowywanie stołuWiele osób ma stoły do tenisa stołowego na swoich działkach i ogrodach. Gdy przychodzi okres jesienny i zimowy trzeba je jakoś schować aby się nie zniszczyły.

Na stoły nie tylko do tenisa najbardziej niszcząco działa jak wiadomo wilgoć oraz niska temperatura.

Przechowanie stołu nie polega tylko na jego złożeniu i zamknięciu w komórce czy altance, tutaj trzeba przestrzegać kilka zasad. Na początek skupmy się na tym że musi być to miejsce zamykane, inaczej na pewno znajdą się amatorzy na nasz sprzęt czyli złodzieje.

Kolejnym ważnym elementem jest przygotowanie miejsca i to konkretnie w miejscu nie narażonym na wilgoć. Jeśli chowamy nasz stół do schowka to pamiętajmy że trzeba zadbać o to aby w przypadku obfitych deszczów nie został on zalany.

A więc zaczynamy od miejsca na którym będzie stał nasz stół. Musi być to więc podest lub podwyższenie. Podest ten musi być zmiękczony na spodzie, aby nie wgniatał naszego stołu gdy już go tam złożymy.

Następnie kolejna bardzo ważna rzecz czyli zabezpieczenie powierzchni stołu od wilgoci. Tym razem musimy po prostu znaleźć odpowiednio dużą folię która pomieści cały nasz stół. Folia ta nie może być zwykła jak od namiotu gdyż wilgoć może się do niej dostać i zniszczyć stół.

Folia jakiej użyjemy jest takiego typu jak stosuje się do przewozu sprzętu rtv – czyli z jednej strony miękka pianko folia a z drugiej folia ochronna lub nawet zwykła filia jaka szczelnie zabezpieczy stół przed warunkami atmosferycznymi w pomieszczeniu.

Taka folia idealnie odprowadza wilgoć z środka a nie pozwala jej wejść do wewnątrz. Kolejną zaletą takiej foli jest to że jest ona odporna na zimno i go nie przepuszcza. Folie taką dostaniemy w każdym hipermarkecie za darmo gdyż w niej często dowożą im towary.

Zakładamy folię na stół i dokładnie zacieśniamy na przykład sznurkiem, to wszystko ten typ foli chroni nasz stół i nie trzeba się już o niego obawiać. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: