Jak przenieść pliki na nowy smartfon

Transfer na nowy telefonCzęsto po resecie telefonu smartfona czy kupnie nowego powstaje potrzeba przeniesienia najważniejszych plików i danych do nowego urządzenia lub zresetowanego.

To zawsze zaoszczędzi bardzo dużej ilości problemów z budową nowych kontaktów jak i odtwarzania ustawień jakie się miało na dotychczasowym używanym telefonie.

Na początku warto zrobić kopie zapasową systemu – aby to zrobić trzeba wejść kolejno w ustawienia telefonu (powinna ta ścieżka wyglądać miej więcej tak, mogą być drobne różnice w zależności od używanego systemu i jego wersji) – kopia zapasowa i resetowanie – tworzenie kopi zapasowej. Warto także mieć włączoną auto synchronizacje danych w telefonie – szczególnie dobrze to działa na Androidzie.

Jeśli czujemy że potrzebne nam są kopie sms-ów to warto pobrać aplikacje “SMS Backup” – smsy te zostają przerzucone do chmury z jakiej można będzie je pobrać na nowe urządzenie. Oczywiście podczas synchronizacji danych jak i robienia kopi zapasowych będzie potrzebne działanie internetu w smartfonie.

Kolejny krok to przeniesienie zdjęć czy filmów i innych danych typu muzyka, książki itp na kartę pamięci zamocowaną w telefonie. W tym celu wchodzimy w opcje telefonu – pamięć i na dole opcję – przenieś dane na kartę SD. Wybieramy co chcemy przenieść i klikamy prześlij – pliki zostały zabezpieczone na karcie.

Kolejne ważne działanie to przeniesienie kontaktów telefonicznych – w liście kontaktów wybieramy opcje – następnie eksportuj kontakty. Możemy je zapisać na karcie sim lub na karcie SD – w przypadku karty pamięci będzie to wygodniejsza droga, gdyż każdy z kontaktów może mieć wprowadzonych więcej danych dodatkowych niż te zapisane na sim-ie.

W nowym telefonie wystarczy przełożyć kartę SD – i podobną analogiczną drogą wgrywamy pliki jakie przechowaliśmy na karcie SD. Dotyczy to zarówno kontaktów – tym razem importu jak i plików pozostałych. Aplikacje Androida w telefonie powinny się pobierać automatycznie jeśli zalogujemy się w telefonie na konta jakie używaliśmy w poprzednim smartfonie.

Aplikacje także powinny mieć te same ustawienia i dane dzięki automatycznej synchronizacji. Jak widać przenoszenie plików na nowy teflon smartfon jest bardzo proste. Jeśli ktoś może coś dodać to zapraszamy także do komentarzy oraz na kolejne artykuły.

Jeden komentarz

  1. Druczek

    Teraz są kobie bezpieczeństwa niby. Dane własne to na kartę a następnie wiadomo że na nowy telefon. Ogólnie ja tam w swoim dużo nie trzymam to nie ma z tym problemu. Przejście z starego telefonu na nowy z przeniesieniem wszystkiego nie powinno zająć dłużej niż godzinę. Z czego trzeba się orientować co i gdzie zapisywać aby poprzenosić. Aplikacji niestety niektórych się nie da przerzucić z ustawieniami czy tych płatnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.