Jak przenieść zdjęcia, filmy i pliki z telefonu na komputer Bez Kabla!

Przenoszenie zdjęć i filmów z telefonu bez kablaPrzenoszenie plików między telefonem a komputerem w dowolnym kierunku jest bardzo proste. Można to wykonywać bez kabla. Rożnych możliwości przesyłania plików między tymi urządzeniami jest dużo. Najbardziej powszechną formą jest stosowanie kabla – jednak nie zawsze jest to możliwe – wtedy warto wybrać inne możliwości.

Istnieją także rozwiązania pośrednie, takie jak przesyłanie plików przykładowo na dysk google do chmury. Następnie w telefonie lub komputerze ich odbieranie na drugim urządzeniu. Inną opcją jest wysyłanie małych plików w mailu do samego siebie z urządzenia na urządzenie. Te metody jednak są bardziej pracochłonne i mało wydajne.

Po za popularnym rozwiązaniem przesyłania plików – między telefonem a komputerem w postaci kabla, jest jeszcze jedno rozwiązanie. Rozwiązanie to jest najlepsze, a zarazem najbardziej bezpieczne. Mianowicie chodzi o wykorzystanie do przenoszenia kart pamięci MicroSD. Jest to szybka metoda i najbezpieczniejsza dla plików.

Przesyłanie plików kablem czasami może się nie udać. Mogą wystąpić błędy podczas transferu, przerwane połączenia lub kabel nie współpracuje z danym telefonem. Metoda z wykorzystaniem karty pamięci nie ma żadnych tych zagrożeń.

Warto wspomnieć że karty MicroSD mają swoją zróżnicowaną pojemność. Posiadając w miarę nowy smartfon, bez wątpienia obsłuży on karty co najmniej z 64 GB pojemności. Można przeczytać w miarę potrzeby w opisie swojego urządzenia, jakie maksymalne pojemności kart pamięci obsługuje. Będzie to na pewno nie mniej niż 64 GB.

Nowe karty pamięci o pojemności 64 GB kosztują około 24 zł wraz z dodatkowym adapterem. Adapter będzie przydatny, do obsługi karty w komputerze – w gniazdu czytnika kart pamięci. Jeśli takiego gniazda nie posiadamy, to warto kupić „czytnik kart pamięci” – koszt około 15 zł. Czytnik kart pamięci może przypominać z wyglądu pendrive. Do niego wkłada się kartę pamięci – i działa jak typowa pamięć masowa USB (czyli pendrive).

Absolutnie zalecam wszystkim posiadanie karty pamięci w telefonie na stałe – jako dodatkowo rozszerzona pamięć telefonu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie z wielu powodów. Dzięki karcie microSD – łatwo przenosić dowolne pliki, w tym także zdjęcia / filmy z telefonu do komputera i odwrotnie. Dodatkowo to rozszerza ilość pamięci w telefonie do wykorzystania, o ilość miejsca na karcie… czyli z reguły o bardzo dużo.

Jak przenieść pliki z telefonu na komputer, lub z komputera na telefon bez kabli za sprawą karty pamięci. Na początku w urządzeniu z jakiego będzie się przenosić pliki, trzeba podłączyć do niego kartę pamięci. Jeśli będzie to komputer – to podłączamy kartę przez adapter lub przez czytnik kart pamięci. Wtedy komputer wykrywa taką kartę automatycznie, jako dodatkowy dysk – można na nim pracować jak na dowolnym dysku urządzenia (czy pendrive).

Jeśli przeniesienie plików ma nastąpić z telefonu – należy kartę pamięci włożyć do telefonu. Prawie zawsze jest to w tym samym miejscu gdzie karty SIM. Jest specjalne miejsce, tuż obok na kartę pamięci – specjalnie na nią profilowane i pewnie też podpisane microSD.

Karta pamięci po zasunięciu szufladki, lub portu na nią w telefonie – zostanie wykryta przez telefon automatycznie, jako dodatkowa pamięć z karty pamięci. W przypadku komputera jak i telefonu – nie trzeba niczego robić dodatkowo – one zawsze zostaną automatycznie wykryte jako dodatkowa pamięć. W przypadku telefonu, zalecam wyłączenie urządzenia podczas wkładania i wyciągania karty pamięci.

Jeśli mamy przenieść coś z komputera – po prostu na komputerze nagrywamy coś na kartę pamięci. Następnie w telefonie – na przykład przez aplikację „manager plików” obsługujemy nasze wgrane pliki. Można je przenieść lub skopiować w inne miejsce telefonu, niż karta pamięci – na przykład do pamięci wewnętrznej telefonu. Jednakże z reguły będą na karcie, gdy komunikacja jest w tą stronę.

Jak przenieść dowolne pliki na przykład zdjęcia i filmy z telefonu na kartę pamięci. W aplikacji „galeria” gdzie widoczne są nasze pliki – należy zaznaczyć wszystkie, które mamy zamiar przenieść. Następnie wybrać dostępną opcję „Udostępnij” lub „Przenieś” lub „Wyślij” – różne telefony mogą mieć różne nazywane te opcje.

Kolejny krok to wybranie odpowiedniej aplikacji z listy – będzie to opcja „Kopiuj do..” lub ponownie „przenieś” – lub podobnie brzmiąca. Niestety nie da się napisać uniwersalnego poradnika – gdyż co telefon, to trochę inaczej ma stosowane nazewnictwo oraz rozwiązania w opcjach.

Po wyborze „kopiuj do” lub „prześlij” (będzie to pewnie ikonka podobna do aplikacji managera plików) wybiera się folder lub miejsce, gdzie chcemy przesłać pliki. Wybrać oczywiście powinno się miejsce na karcie pamięci, a nie przeniesienie do innego miejsca w pamięci telefonu. Karta pamięci będzie widoczna (do wyboru lub automatycznie wybrana) na pewno gdzieś na ekranie oraz możliwe pliki / foldery.

Pliki najlepiej przenosić zaznaczone wszystkie naraz, a nie pojedynczo. Najważniejsza rada, to czytanie dokładnie opcji które się wyświetlają. Warto się bawić opcjami telefonu. Wtedy bardzo szybko i intuicyjnie każdy odnajdzie się w sowich urządzeniach, oraz każdych innych. Wszędzie i wszędzie odbywa się to podobnie.

Gdy pliki zostaną wgrane już na kartę, wystarczy wyłączyć telefon. Następnie wyjąć kartę pamięci i przełożyć ją do komputera – dokładnie jak było napisane wcześniej. Na komputerze przenieść pliki. Następnie kartę odłączyć od komputera i ponownie łożyć do telefonu, następnie włączyć telefon. Ta sama zasada jest w przenoszeniu plików w obu kierunkach.

Jeśli z telefonu chcemy przenieść inne pliki niż zdjęcia i filmy – to można je wyszukać w aplikacji „manager plików” lub podobnie brzmiącej. Jest to prawie zawsze aplikacja systemowa (zainstalowana) do zarządzania plikami na telefonie – z dostępem do pamięci wewnętrznej urządzenia.

Jest to naprawdę bardzo proste i chyba najlepsza oraz najbezpieczniejsze rozwiązanie. Także ta metoda jest najszybsza. Gdy wykonuje się to pierwszy raz, może być trudno znaleźć odpowiednie opcje. Warto robić to na spokojnie, dokładnie czytać opcje na ekranie i postępować zgodnie z wcześniejszymi wskazówkami.

To proste i skuteczne rozwiązanie na przenoszenie plików między telefonem a komputerem bez kabli. Dzięki niemu korzysta się tylko z samych kart pamięci. W razie problemów można śmiało pisać pytania w komentarzach, jak zawsze postaramy się pomóc. Zapraszamy do kolejnych artykułów w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

4 komentarze

 1. Ksenty pisze:

  Super poradnik. Akurat chciałem przenieść zdjęcia z smartfona bez kabla na komputer. Karty nie miałem, ale kupiłem już w sklepie. Dzisiaj będę przenosił z galerii, bo już nie mam miejsca w smartfonie na nowe fotki. Dzięki za poradnik i dokładne opisanie jak to zrobić.

 2. Mrozowska Kinga pisze:

  Udało się wszystko przenieść bez problemu tą metodą. Na początku się bałam że może się nie udać, lub że utonę w opcjach. Ale wszystko poszło gładko. Bardzo szybko pliki zostały zgrane na kartę a potem z niej na komputer. Super że to opisaliście tak dokładnie.

 3. SorSmal pisze:

  Samemu korzystam z chmury. Czyli dysku internetowego. Swoje zdjęcia oraz filmy i inne pliki wrzucam do dysku sieciowego. Następnie to wszystko odbieram na komputerze logując się do swojego sieciowego dysku. Takie dyski to ma google, Microsoft i wiele innych. Te dwa są bezpłatne. Korzystam z połączenia przez wifi w domu, aby transfery danych były darmowe.

 4. Barbara S. pisze:

  Super poradnik, bardzo dokładny i pomocny. Męczyłam się już kilka dni z przenoszeniem swoich zdjęć z telefonu. Wysyłałem po kilka sztuk na własnego maila, bo nie miałam już miejsca na własnym telefonie. Za pomocą tego filmu przeniosłam wszystkie filmy i zdjęcia w kilka minut. Bardzo dziękuję za napisanie tak wyczerpujących porad, tym bardziej że zostały one pokazane też na filmie co jest ważne dla osób starszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: