Jak przepchać toaletę i udrożnić zapchaną muszlę klozetową

Przepychanie toaletyPrzepychanie sedesu na pewno nie należy do miłych zajęć. Jednakże trzeba to wykonać gdyż także toaleta, podobnie jak zlew może się zapchać. Przepychanie toalety wykonuje się na zasadach. Artykuł ten pomoże osobą, które mogą mieć problem znaleźć dobre rozwiązanie.

Jak przepchać sedes czyli muszlę klozetową – przepychanie sedesu już na wstępie warto zaznaczyć że nie zawsze jest takie proste. Wszystko zależy od tego jak mocno cała muszla klozetowa została zapchana na zakrętach przewodu odpływowego. Przepchanie toalety można wykonać na kilka sposobów.

Najprostszy z nich to próba zalania muszli klozetowej wodą do wysokiego poziomu. Czasami większe ciśnienie jakie wytworzy woda wystarczy aby odkorkować zator. Jednakże jest to najbardziej prosta metoda które nie zawsze pomaga. Kolejny sposób to znalezienie kawałka druta.

Na drucie wystarczy zrobić haczyk i zagięcie tak aby można było próbować przepchać zagięcie rury toalety. Wykonuje się ruchy do tyłu i do przodu drutem na którym robimy haczyk rozbijający zator. Zamiast drucika można użyć linki stalowej, przykładowo dowolnej elastycznej plecionki. Ważne jest to, aby w zatorze zrobić szczeliny z którymi poradzi już sobie sama woda.

Do przepychania toalet także można zastosować środki chemiczne które działają w sposób niemal że natychmiastowy. Środki te do przepychania sedesów działają na zasadzie rozpuszczania zatoru.

Środki takie można nabyć w sklepach nawet tych internetowych – oczywiście dobrze się w nie wyposażyć przed przykrą niespodzianką zapchania toalety. Warto posiadać taki środek w domu awaryjnie.

Przepychanie toalety jest nieprzyjemne, można w ostateczności wezwać do tej czynności także ekipę hydrauliczną. Liczyć się jednak wtedy trzeba z większymi kosztami udrożnienia toalety. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jeden komentarz

  1. ChydroTech

    Jeśli problem jest naprawdę bardzo duży i nie daje nadziei, taka metoda ciśnieniowa jak w artykule to pozostaje tylko udrażnianie mechaniczne. Do tego albo wezwać hydraulików ale to kosztuje albo kupić spiralę do przepychania rur. Te spirale co mają choćby 3 metry zawsze rozwiążą problem bez znaczenia jak trudny będzie to zator. Natomiast wada to fakt, że jak się ją wyjmie to będzie cała ubrudzona sami wiecie czym i należy ją dokładnie potem czyścić szmatką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.