Jak przerobić koszulkę t-shirt

Jak zrobić tshirtJeśli macie stare koszulki nie tylko T-shirty ale także i inne na przykład te bez rękawów – to można łatwo je przerobić na coś ciekawego. Nie trzeba wyrzucać rozciągniętych lub już przymałych ubrań, gdyż łatwo można przerobić je samemu na nowe fascynujące i pożyteczne rzeczy takie jak torby, inne typy oryginalnego ubrania.

Aby przerobić koszulkę w ciekawy sposób będą do tego nam potrzebne najbardziej nożyczki – najlepiej krawieckie. Także może się przydać maszyna do szycie jeśli chcemy ładnie zaszyć ucięcia oraz w przypadku zmiany kolorów mogą się przydać spreje lub farby a w przypadku ciemnych koszulek wybielacz do rozjaśniania.

Najprostszym sposobem na przerobienie koszulki T-shirt jest poucinanie jej rękawów oraz kołnierzyka w taki sposób aby powstała ładna koszulka typu easy style czy inaczej nazywanego stylu ulicznego. Koszulka tego typu nie ma wykończeń cięcia i jest bardzo luźna oraz przewiewna. Rozwiązanie stosowane z reguły tylko dla kobiet. Cały proces jest widoczny na materiale filmowym.

https://www.youtube.com/watch?v=L55tVJ_4un0

Innym sposobem jest zrobienie torebki z koszulki – jest na to cała masa pomysłów o różnych rozwiązaniach. Wystarczy obciąć rękawy a spód koszulki (dół) zawiązać od środka lub zszyć na zakładkę i powstaje wspaniała oraz bardzo wytrzymała torebka na zakupy lub sportowa do przenoszenia ciuchów i butów do ćwiczeń. Propozycja takiego rozwiązania jest widoczna w panelu bocznym po prawej stronie – czyli jak zrobić torbę z T-shirta.

Z niepotrzebnych koszulek też można zrobić inne ciekawe kreacje – wariacji do ich wyglądu jest cała masa a poniżej kilka ciekawych propozycji na wykonanie czegoś zupełnie nowego.

Innym rozwiązaniem jest zrobienie z niepotrzebnego t-shirta koszulki z frędzelkami. Należy ją u podstawy porozcinać na cienkie paski, tak aby tworzyły ładny wzór pasków dookoła – paski te mogą być dowolnej długości jaka nam odpowiada. Można także zrobić na przedzie lub z tyłu połączenia na rzemyki lub nawet wycinać jakieś kształty jakie dodatkowo uatrakcyjnią wygląd.

Wykonanie czegoś z koszulek po t-shirtach jest bardzo proste i zajmuje niewiele czasu a daje super efekty wizualne. Na pewno warto jeśli będzie się miało niepotrzebne ubrania tego typu spróbować je tak przerobić. Efekty wizualne jak widać są bardzo dobre a wszystko to szybkie do wykonania z podstawowym wyposażeniem jakie są nożyczki i ewentualnie nici.

Warto także mieć na uwadze inne dodatki jakie można dodać do przerobionych koszulek. Mogą być to cekiny czy nawet większe ozdoby takie jak kokardki czy kwiatki materiałowe. Także mogą super się sprawdzić doszycia innych materiałów tworzących jakiś wzór czy styl. Na wspaniałe przerobienie koszulek jest nieograniczona ilość pomysłów – jak wyobraźnia doradzi to warto wypróbować jak wyjdzie.

Jeśli nie macie koszulek do przerobienia to można takie nabyć bardzo tanio w second handach czyli sklepach z odzieżą używaną. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to warto się nimi podzielić tutaj. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *