Jak przesadzić kwiaty i drzewka

Przesadzanie drzewekKwiaty doniczkowe czasami potrzebują przesadzenia. Przesadzamy nasze kwiaty szczególnie wtedy gdy ich obecna doniczka jest już za mała na ich korzenie. Przesadzanie kwiatów polega na zasadach które zabezpieczają nasze kwiaty przed chorobami.

Jak przesadzać kwiaty doniczkowe – przesadzanie kwiatów to prosta czynność. Należy na wstępie powiedzieć że przesadzanie kwiatów doniczkowych opiera się na prostych zasadach. Przesadzanie zaczynamy od tego że ziemię jaka otacza korzenie naszego kwiatu pozostawiamy na swoim miejscu. W przesadzaniu kwiatów nigdy nie należy obstukiwać obecnej ziemi wokoło korzonków.

Przygotowując większą lub inną doniczkę należy na jej dno wsypać kilka centymetrów ziemi. Następnie umieszczamy nasz kwiat w nowej doniczce. Chodzi o centralne położenie korzeni kwiatu wraz z jego dotychczasową ziemią jaką miał w doniczce.

Można odrobinę rozciągnąć korzenie kwiatu lub twardą bryłę korzeni z ziemią odrobinę pognieść. To zapewni lepszy rozrost nowych korzeni, które przebiją się przez obecną bryłę.

Istotne jest to aby do nowej ziemi jaką damy w większej doniczce wsypać odrobinę nawozu. Także bardzo dobrym pomysłem było by wsypanie keramzytu – są to drobne kamienie rzeczne które ułatwią drenaż w donice.

Kwiat nowo przesadzony należy podlać ustaną wodą lub wodą z nawozem. Pamiętajmy aby nie przesadzać z ilością nawozu, by nie spalić kwiatu. Nową ziemię kwiatową należy ubić na górze doniczki aby była bardziej zbita. Na zakończenie kwiatka podlewamy i to już wszystko. Zapraszamy do  pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.