Jak przesłać pliki między telefonem i komputerem

Jak przesłać pliki telefon komputerPrzesyłanie i przenoszenie plików między telefonem a komputerem jest bardzo proste. Wystarczy do tego posiadanie kabla – tego samego, którym ładuje się telefon. Kabel ten ma dwie końcówki. Jedna jest z wejście USB, które podłącza się do komputera a druga z wtykiem do telefonu.

Można przesyłać dowolne pliki także za pomocą Bluetooth (bezprzewodowo), ale jest to znacznie mniej wygodna i powolna metoda. Dlatego zawsze najlepszym rozwiązaniem będzie używanie do przenoszenia plików kabla.

Przesyłanie plików za pomocą kabla jest najszybszą metodą i dającą najwięcej możliwości. Można w ten sposób wykonywać operację na dowolnych plikach w komputerze oraz telefonie – z tego powodu, że komunikacja jest dwustronna.

Należy połączyć kablem telefon z komputerem. Na telefonie wyświetli się menu do wyboru co zamierzamy robić. Będą tam opcje – ładowanie, przesyłanie plików oraz przenoszenie zdjęć. Wybieramy opcję „przesyłanie plików”. Jeśli menu wyboru nie pojawi się na telefonie – należy pociągnąć palcem od góry ekranu ku dołowi. Wtedy rozwinie się panel informacyjny o podłączeniu telefonu i jego działaniu (klikając na ten komunikat – pojawi się wcześniej wspomniane menu wyboru czynności).

Następnie już przechodzimy do komputera. Jeśli jest to pierwsze podłączenie telefonu do komputera – to nasz komputer automatycznie pobierze sterowniki do takiej łączności. Dzięki temu podłączony telefon zostanie automatycznie rozpoznany na komputerze.

Następnie na pulpicie komputera klikamy podwójnie myszką w folder „Mój komputer”. W dolnej sekcji otwartego okna, tam gdzie znajdują się dyski – pojawi się także nasz telefon z nazwy. Telefon jest traktowany po wyborze „przesyłanie plików” jako dodatkowy dysk.

Klikamy następnie dwukrotnie myszką na nazwę naszego telefonu. Wtedy otworzą nam się dwa lub jeden folder. W zależności czy mamy włożoną do telefonu kartę pamięci czy korzystamy tylko z pamięci wbudowanej w telefonie. Jeśli jest tam karta pamięci, to jeden z folderów będzie nosił nazwę Karty SD lub nazwy karty pamięci. Drugi folder będzie nosił nazwę „Wewnętrzna pamięć współdzielona” i jest to pamięć wewnętrzna telefonu.

Następnie w zależności czy chcemy przenieść jakieś dowolne pliki na komputer czy z komputer na telefon – wybieramy odpowiednie działanie. Jeśli z komputera do telefonu – to kopiujemy pliki lub foldery z komputera, które chcemy przesłać. Następnie wklejamy je w wybranym przez siebie miejscu na telefonie.

Jeśli pliki chcemy przenieść z telefonu na komputer (na przykład zdjęcia, czy inne dowolne pliki) to otwieramy lokalizację plików do przeniesienia. Następnie klikamy na wybrane pliki lub foldery i wybieramy kupuj lub wytnij. Następnie przenosimy je do wybranej lokalizacji na komputerze.

Jak widać metoda przesyłania plików między komputerem a telefonem jest bardzo prosta. Są to takie same działania jak dowolna operacja w plikach i folderach na komputerze. Dzieje się tak, gdyż komputer rozpoznaje pamięci telefonu, jako inne przestrzenie dyskowe. Dlatego najprostszym i najlepszym rozwiązaniem jest zawsze łącznie telefonu za pomocą kabla z komputerem.

Zawsze warto zwracać uwagę czy posiadamy dostateczną ilość miejsce – tam gdzie chcemy przesłać jakieś pliki. W razie jego braku, mogą być przeniesione elementy tylko częściowo do czasu wykorzystania wolnego miejsca. W razie pytań zapraszamy do napisania tego w komentarzu. Chętnie pomożemy. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie oraz komentarzy.

2 komentarze

  1. OPiSME pisze:

    Właśnie technologie postępują, standardy mają coraz to nowsze typy. A nadal faktycznie kabel jest najpopularniejszy. Kabel najszybszy a szkoda. Jak by było łatwe łączenie komputera z telefonem mobilnie i można było całe katalogi przesyłać oraz mieć podgląd ich na komputerze to by była rewelacja.

  2. Krzyśko Biskidz pisze:

    Ja przenoszę pliki między komputerem a telefonem zawsze za pomocą kabla. Mogę tylko przyznać rację, że to najszybsza metoda i najbardziej bezpieczna. Najprościej tak operować na wielu plikach i nie ma problemów podczas przesyłania czy rwania plików. Zawsze najlepiej korzystać z metody na plikach między komputerem a telefonom przez kabel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *