Jak przyspieszyć internet by działał szybciej

Szybkość internetuPrzyspieszenie działania łącza internetowego jest możliwe. Samo dopalenie łącza opiera się na prostych zasadach z którymi poradzi sobie każda osoba.

Internet ma określone szybkości pobierania oraz ściągania przez operatora łącza. Jednakże na prędkość internetu wpływają także i inne czynniki. Odpowiednie ustawienia czasami pozwalają wycisnąć maksymalne szybkości z połączenia internetowego.

Co zrobić aby internet działał szybciej – zacznijmy od tego dlaczego internet może działać wolniej, niż mamy to podpisane na umowie. Standardowe przyczyny to oczywiście włączenie zapór, skanerów, wielu programów łączących się z internetem jednocześnie oraz używanie programów które dają znacznie obciążenia na procesor komputera.

Aby przyspieszyć łącza należy sprawdzić czy aby nie pracuje więcej programów na internecie. W przypadku dwóch programów ściągających już jeden blokuje drugi. Słuchanie radia internetowego czy przeglądanie stron spowalnia ściąganie z internetu.

Łącze internetowe i jego szybkość jest dzielona na części połączeń z internetem. Im więcej programów naraz korzysta z internetu, tym każdy z nich ma wolniejsze łącze.

Na szybkość ściągania danych bardzo wpływają programy antywirusowe. Programy które sprawdzają połączenia internetowe na bieżąco czyli w czasie rzeczywistym hamują szybkość pobierania danych. Szczególnie mowa tutaj o skanach pobieranych plików – taka opcja zaznaczona i aktywna w antywirusach spowalnia łącze nawet o 50%.

Warto więc takie opcje wyłączyć i jeśli zajdzie potrzeba przeskanować już gotowy plik jaki został pobrany. Na szybkość internetu wpływają także połączenia komputerów. Jeśli jest więcej komputerów na jednej linii internetowej to łącze tak samo dzieli się na części, jak w przykładzie kilku programów.

W przypadku gdy mamy uruchomione gierki i inne programy wykorzystujące znacznie procesor także ściąganie danych z internetu jest wolniejsze.

Dlatego zdecydowanie warto monitorować połączenia z internetem, aby móc wykorzystywać jego pełne prędkości. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Pinek pisze:

    Wiele osób myśli że jak ma łącze 10 Mb to je przyspieszy jeszcze więcej. A to polega na tym że mają do 10 Mb max a nie więcej i więcej się nic nie da. Hamują działanie różne programy co skanują ruch sieci. Ale z reguły lepiej aby skanowały niż latało co chciało po dyskach. Bardzo źle działał zawsze avast inne programy lepsze bo mniej muliły sprzęty – choć to moja obserwacja sprzed kilku lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *