Jak robić dobre zdjęcia smartfonem

Zdjęcie telefonemW nowoczesnych telefonach znajdują się coraz lepsze aparaty fotograficzne. Jakość zdjęć może być naprawdę dobra jeśli urządzenie ma na wyposażeniu dobre podzespoły do ich tworzenia. Aby tworzyć lepsze zdjęcia telefonem a w tym przypadku smartfonem należy mieć na uwadze kilka prostych zasad.

Na początku warto skupić się na kadrach czyli tym co będzie widoczne na zdjęciu. Jak się okazuje jesteśmy nauczeni czytać od lewej do prawej i tak samo zaczynamy oglądać zdjęcia od ich lewej strony. Tutaj pada przykład, że często reporterzy telewizyjni powinni stać po prawej stronie aby pokazywać to co się dzieje z jego lewej a o czym oni obecnie mówią.

Jeśli zdjęcie ma skupić się na osobie to dobrze gdy ona będzie stała po stronie lewej zdjęcia. Bardzo istotne i często mające wpływa na jakość zdjęcia jest jakieś mono tło lub tło jakie nie ma bardzo wiele różnych rozprysków świetlnych.

Doskonałym rozwiązaniem jest to, gdy osoba fotografowana stoi trochę dalej od jakiegoś ograniczenia w postaci ściany czy płotu – wtedy zdjęcia mają teoretycznie większą głębie.

Zdjęcia najlepiej jest zawsze robić w naturalnym świetle o godzinach porannych lub wieczornych, gdyż znacznie mniej ostrych cieni pada lub promieni słońca na twarz. Bardzo pomocne jest także stosowanie statywów do smartfonów lub wysięgników do selfie – wtedy jest szerszy zakres widoku do zrobienia sobie samemu zdjęcia.

Bardzo ważną zasadą także podczas robienia zdjęć telefonem jest statyczność postaci. Obiekt fotografowany najlepiej jak się nie będzie ruszał – wtedy nie będzie rozmycia jego brzegów czy całej postaci. Po za tym lepsze zdjęcia wychodzą podczas słonecznych poranków niż takich mocno zachmurzonych.

Ostatnia wskazówka, aby robić dobre zdjęcia telefonem smartfonem jak i aparatem tradycyjnym nigdy nie fotografujmy pod światło ale z światłem. Jeśli ktoś może coś dodać warto o tym napisać w komentarzu. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *