Jak robić opryski drzew i owoców

Opryski drzewekOpryski owoców i drzewek owocowych wykonuje się kilka razy w roku. Jest to bardzo ważny proces gdyż to tylko dzięki niemu przyszłe owoce będą zdrowe i ładne.

Opryski służą do zabezpieczenia owoców oraz samych drzewek owocowych przed szkodnikami a także rożnymi chorobami. Jest bardzo wiele środków ochrony, które warto stosować.

Jak robić opryski drzew owocowych – opryski drzewek owocowych wykonuje się na zasadach które mają zapewniać skuteczność tych oprysków. Na początku warto określić warunki jakie muszą panować na dworze aby opryski były skuteczne.

Mianowicie opryski wykonuje się na suche drzewa czyli gdy nie padał deszcz. Co ważniejsze opryski wykonuje się tylko i wyłączenie wtedy gdy prognoza pogody wykazuje, że przez najbliższe trzy dni nie będzie padało.

Deszcze by zmył szybko warstwę ochronną z drzewa która nie zdążyła by się wchłonąć, co jest ważne aby była skuteczna. A więc opryski owoców i drzew owocowych wykonuje się tylko w pogodne dni z zapewnieniem że takie same będą także i kolejne dni po opryskach. Kolejna sprawa to to że opryski wykonuje się od góry drzewa.

Należy to wykonywać najlepiej z drabiny. Chodzi tutaj o dokładne pokrycie drzewa warstwą oprysku. Oprysk wykonuje się specjalnym narzędziem najlepiej mającym długą dysze, która ułatwi nam wykonanie oprysków.

Odległość dyszy od miejsca oprysku także jest ważna. Chodzi o to aby dobrze było wszystko rozpylone i równomiernie opylone. Pamiętajmy że do oprysków należy dobrze rozrobić preparat tak jak pisze na zaleceniach opakowania.

Osoba robiąca opryski niezbędnie musi mieć strój ochronny, szczególnie to się tyczy oczu – konieczne są specjalne okulary, które całkowicie zasłonią dostęp do oczu oraz jakiś strój, by oprysk nie leciał także na gołą skórę.

Opryski wykonuje się kilka razy w roku profilaktycznie. Ważny jest wybór odpowiedniego czasu na opryski o czym już w innym artykule. Zapraszamy do przeczytania kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *