Jak rozgrzewać silnik samochodu

Rozgrzanie silnikaRozgrzewanie silniku auta jest bardzo często potrzebne, głównie w przypadku samochodów na ropę. Nawet nowoczesne auta mają ten sam problem, że zanim gdzieś się wyruszy trzeba rozgrzać auto.

Rozgrzewanie silnika samochodu powinno być wykonywane na zasadach, aby nie psuć części auta.

Jak rozgrzewać silnik samochodu – zacznijmy od tego że rozgrzanie silnika jest potrzebne do prawidłowej pracy samochodu – dotyczy to głównie samochodów na ropę. Ropa potrzebuje większej temperatury aby dobrze się spalała i przenosiła silę spalania na auto.

Auto źle rozgrzane będzie mogło gasnąć podczas jazdy i to kolejny powód konieczności rozgrzewania silnika samochodu.

Większość samochodów ma kontrolkę rozgrzania silnika ale warto pamiętać że kontrolka oznacza tylko gotować do zapłonu. Warto po tym czasie jeszcze trochę podgrzewać silnik aby nie spotkała przykra niespodzianka podczas jazdy, w postaci zgaśnięcia silnika.

Rozgrzewa się silnik samochodu poprzez jego włączanie. Gdy silnik już zaskoczy trzeba pamiętać o tym aby jeszcze potrzymać go na wolnej pracy chwilę czasu.

Dobrze gdy silnik trzymamy włączony przed ruszeniem co najmniej około minuty czasu, przez ten czas dobrze się rozgrzeje i nie będzie najmniejszych kłopotów z jego pracą. Zbyt szybkie ruszenie może w dłuższej mecie prowadzić do tego że silnik będzie gasł po drodze, a i sama jego praca jest mniej wydajna.

Rozgrzanie silnika jest ważne dla dobrego spalania więc i czystości części przenoszących napęd. Gdy silnik ma małą temperaturę spalanie nie jest całkowite, przez co części auta się zanieczyszczają drobinkami. Rozgrzanie silnika samochodu jest więc bardzo ważne zarówno do komfortu jazdy jak i przedłużenia bezawaryjności silnika samochodu.

Rozgrzewanie auta o którym wspominano wyżej ma sens tylko w okresach zimowych gdzie temperatury spadają poniżej zera. O tym co daje dokładniej rozgrzewanie samochodu warto poczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *