Jak rozjaśnić kolor farby

Kolor farby i jasnośćRozjaśnienie koloru farby jest proste. Można do niego używać kilku różnych sposobów o których dokładniej w tym artykule.

Jak rozjaśnić kolor farby – zacznijmy od tego, że do zmiany tonacji farby można stosować mieszanie kolorów różnych farb. Najczęściej do farby jaką chce się rozjaśnić dolewa się innej farby o znacznie jaśniejszym kolorze – prawie zawsze jest to farba koloru białego.

Tego typu rozjaśnianie koloru farby docelowej jest bardzo skuteczne i najprostsze w uzyskaniu odpowiedniej barwy. Im więcej się doleje białej farby, tym całość będzie miała jaśniejszy kolor.

Innym sposobem na rozjaśnienie koloru farby jest zastosowanie specjalnych barwników do farb. Barwniki te można stosować w przypadku gdy potrzeba mniejszych ilości rozrobionej farby.

W przypadku rozrabiania farb bardzo ważne jest to, aby sprawdzać czy dobrze one ze sobą współgrają. Robi się próbę na małej ilości farby, czy ich zmieszanie lub dodanie barwnika nie powoduje zbrylania się oraz powstawaniu kożucha.

Przy rozjaśnianiu farby trzeba zawsze mieć na uwadze, aby rozrobić jej tyle by nie zabrakło do pomalowania wyznaczonej powierzchni. Bardzo trudno jest ponownie rozrobić farbę tak, aby trafić w ten sam kolor co poprzednio.

Dlatego zawsze lepiej ją rozrabiać ze znaczną rezerwą. Kolor faktyczny farby po rozjaśnieniu jest znacznie jaśniejszy po jej wyschnięciu na ścianie niż widoczny w wiadrze.

Mokra farba zawsze ma ciemniejszy kolor od tej która będzie już sucha. W rozrabianiu farby dlatego należy wykonywać próbę jej małą ilością na białej kartce papieru. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: