Jak samemu zbudować rakietę

Robimy rakietęJak samemu zbudować rakietę od podstaw. Rakietka taką jaka będzie zbudowana na filmie potrafi się wznieść na kilkaset metrów nad ziemię. Można w niej zamocować zarówno mini kamerę aby rejestrowała lot oraz tym bardziej spadochron aby jeszcze bardziej zabezpieczała opadanie gdy skończy się już jej energia wznosząca.

Pod filmem znajduje się także szablon do pobrania jaki może pomóc wykonać wycinane elementy stateczników rakiety. Rakietę tą zasilać można oczywiście gotowymi zestawami napędu na bazie spalania lub wykonać coś samemu.

Ważne aby jej elementy były jak najlżejsze, aby rakieta unosiła się jak najwyżej nad ziemią. Dobrze jest zastosować elementy z tworzywa sztucznego o dość cienkich ściankach aby odciążyć całą konstrukcję.

Komora spalania natomiast powinna być silna i szczelna aby z powodzeniem wytrzymywała duże ciśnienie. Wykonanie rakiety nie jest skomplikowane ale wymaga chwili uwagi oraz starannego wykonania aby wszystko działało w niej sprawnie.

Warto prowadzić próby jej wystrzelenia na terenie niezamieszkałym oraz dużych otwartych terenach dla bezpieczeństwa siebie oraz innych. Zapraszamy do zobaczenia jak samemu zbudować rakietę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *