Jak ścinać piłki w tenisie stołowym

Nauka ścinaniaŚcinanie piłek w tenisie stołowym jest proste ale wymaga od nas znania pewnych zasad. W rzeczywistości jest kilka sposobów na ścięcie piłki w tenisie stołowym. Ścina się każą piłkę wykonując określone ruchy.

Jak ścinać piłkę w tenisie stołowym – ścinanie piłki w pingpongu wykonuje się na różne sposoby. Zazwyczaj jest to nakrycie piłki rakietką i nadanie jej rotacji top spin. Chodzi o wkręcenie piłki w stół z rotacją oraz o duże przyspieszenie piłki po dotknięciu blatu przeciwnika.

Wystarczy piłkę nakryć rakietką i pociągnąć ją łukiem w stronę przeciwnika pod dużym pochyleniem rakietki. Należy pchać rakietkę do przodu przy wykonywaniu jednocześnie ruchu ciągnącego ku górze o ile ma być to ścięcie rotacyjne. Osoba powinna także pochylić się do przodu aby mieć lepszą kontrolę.

Także można ścinać piłkę na zasadzie rotacji wstecznej. Polega to na uderzeniu piłki rakietką podobnie jak wykonuje się podcięcie piłki. Czyli górną warstwą rakietki bez nakrywania piłki. Rotacja jest wtedy wsteczna typu Back Spin. Jest to ścięcie które trudno jest wykonać, jednakże często też jest skuteczne.

W ścinaniu piłki w tenisie stołowym wielkie znaczenie ma sama rotacja piłki. Można wykonywać ścięcie polegające na tym iż uderzymy piłkę nadając jej dużej prędkości bez rotacji ale nie koniecznie wtedy trafi ona w blat przeciwnika. Ścina się piłkę także odpowiednim pochyleniem rakietki – tak aby sama piłka miała uniemożliwione wypadnięcie za stół.

Ścinanie piłek jest proste. Warto jednak przygotować sobie trening polegający nad ścinaniem piłki z każdej dowolnej pozycji. Prawa jest taka że piłkę można ściąć prawie każdą, nawet te znajdujące się poniżej blatu stołu – to wykonuje się rotacyjnie.

Ścinanie piłek w pingpongu powinno się wykonywać tak aby przeciwnik nie wiedział gdzie celujemy daną piłką ani w którym momencie nastąpi ten atak.

Przy ścinaniu piłek w tenisie stołowym zawsze trzeba się lekko pochylić do przodu aby zyskać większą kontrolę nad piłkę. Taka pozycja ciała jest bardzo pomocna. Wystarczy tylko trenować a w końcu dojdzie się do tego że każda piłka będzie nadawała się do ścięcia. Zapraszamy do następnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Jeden komentarz

  1. WATS Rzeszów pisze:

    Dokładnie wszystko polega na fizycy i odpowiedniej wiedzy oraz ustawieniu w grze. To pchanie piłki rakietką jest kluczowe do sprawnego wykonania uderzenia. Pociągniecie to kontrola znowu przez rotację i to doskonale opisaliście. Z czasem jak się wyrobi umiejętność atakowania większości piłek gra staje się znacznie szybsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: