Jak siać trawę i trawnik

Sianie trawyPosianie trawy na kawałku ziemi nie jest trudne, ale wymaga odrobiny wiedzy. Trawę sieje się na odpowiednio przygotowanym gruncie.

Jak posiać trawę – zacznijmy od przygotowania gruntu. Do dobrego posiania trawy nie wystarczy tylko przekopać ziemię aby była spulchniona, trzeba także pozbyć się wszystkich chwastów jakie na niej rosną z korzeniami.

Przygotowanie gruntu do posiania trawnika więc nie jest procesem jedno dniowym lecz rozciągniętym na okres nawet dwóch tygodni. Na początku trzeba wypalić wszelkie chwasty i wszystko na danym gruncie za pomocom środka chemicznego. Do wypalania chwastów jest bardzo wiele dostępnych różnego rodzajów środków o których już pisałem.

Gdy chwasty zostaną wypalone wraz z korzeniami czyli po jakimś tygodniu do dwóch tygodni czasu, należy przekopać ziemię lub ją lekko zagrabić. Następnie po spulchnieniu zewnętrznej warstwy ziemi przechodzimy do siania trawy. Sianie trawy wykonuje się powierzchniowo a nie jak w przypadku sadzonek wkłada się nasiona pod ziemię.

Trawę sieje się na zasadzie rozpylenia na gruncie wody z nawozem z zarodnikami trawy. Dokładnie pokrywa się całą powierzchnię gruntu gdzie ma rosnąć trawa tym roztworem. Trawa zacznie wybijać bardzo szybko. Ziemia po wypaleniu staje się neutralna po okresie jaki został wymieniony na opakowaniu środka do wypalania chwastów.

Gdy trawa zaczyna rosnąć potrzeba jej wilgoci, na początku warto dbać o to aby zawsze miała on odpowiednią ilość wody. Jest to szczególnie ważne podczas wzrostu i rozwijaniu systemu ukorzenienia trawy.

Najlepszy okres na zasadzenie trawnika jest to oczywiście wiosna, można to jednak robić także latem i jesienią.

Ważne aby zdążyć przed przymrozkami i pogodą w której będzie zbyt wilgotno. Dobre odmiany traw, gdyż jest ich wiele można nabyć w internecie za małe pieniądze – w sklepach internetowych. Zapraszamy do przeczytania kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. Wawrzyniak M. pisze:

    W tym roku czeka mnie obsianie dość dużego terenu. Będzie to pierwszy raz z taką pracą. Mam nadzieję, że trawa się przyjmie i ładnie zazieleni cały teren.

    Najtrudniejszy jest wybór odpowiedniego gatunku. Bo jest ich całkiem sporo. Trudno się zdecydować, co będzie najlepszym rozwiązaniem na otwarty teren.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: