Jak się nauczyć jeździć na desce snowboardowej

Nauka na desceSnowboard z roku na rok jest coraz bardziej popularny. Co roku większa liczba osób decyduje się na zjazdy snowboardem niż  nartami, powody tego są różne.

Bardzo często wybiera się deskę gdyż jazda na niej jest bardziej dynamiczna a sam sposób nowocześniejszy i czasami bardziej pokazowy. Nauka jazdy na snowboardzie jest odrobinę prostsza niż w przypadku nart.

Jak się nauczyć jeździć na snowboardzie – do samej nauki trzeba znać kilka zasad. Zaczynamy od kwestii bezpieczeństwa czyli że naukę rozpoczynamy na bardzo małych górkach. Ma to pomóc nam na początku złapać równowagę na desce i się do niej przyzwyczaić.

Deską zjeżdżamy nie równolegle do nachylenia stoku ale pod ukosem. Im ukos  jest mniejszy tym szybciej jedziemy. Bardzo ważne jest aby mieć cały czas świadomość że nie hamujemy krawędzią przednią deski, wykonuje się to zawsze na tylnej krawędzi tam gdzie są pięty.

W nauce jazdy na snowboardzie zawsze początki będą bolesne. Chodzi tutaj o wywrotki na tyłek. To kolejna zasada zawsze padamy w poślizgu na nasz tył a nigdy do przodu. Należy uginać kolana na wywrotkach tak aby mieć jak najniższą wysokość do wywrotki. Na początku na pewno będzie ciężko kierować i skręcać.

Polega to wszystko na odpowiednim ustawieniu deski oraz przekładaniu ciężaru na konkretny punkt na desce. Na starcie nigdy nie należy próbować wyczynów z deską – osoby co robią akrobacje jeżdżą wiele lat aby się tego nauczyć i jest to niebezpieczne dla początkujących.

Należy upewnić się czy nasze stopy są dobrze spięte w strzemionach oraz czy deska jest dobrze dobrana do naszego wzrostu – to także ma znaczenie.

Do jazdy snowboardem nie używa się kijków ani innych podpórek. Konieczne są natomiast gogle na oczy oraz ciepły zmiękczany ubiór. Na samym początku warto uczyć się z kimś jeszcze, aby na mieć asekurację, najlepiej jak ta druga osoba umie już jeździć na snowboardzie. Bardzo ważną rada jest to że jeździ się zawsze na ugiętych nogach a nie wyprostowanych.

Poprawia to dynamikę jazdy jak i nasze bezpieczeństwo oraz sterowność. Cała umiejętność jazdy na snowboardzie polega na tym aby dobrze balansować ciałem i jego ciężarem oraz trzymać równowagę – same zaś ruchy wykonywać spokojnie bez gwałtowności. Na pewno każdy sobie poradzi z jazdą gdyż nie jest to trudne i daje bardzo dużo satysfakcji. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *