Jak się nauczyć pływać żabką

Nauka żabkąPływanie stylem żabki jest bardzo proste. Dzięki temu stylowi pływania można pokonywać duże dystanse w dobrym czasie, prawie wcale się nie męcząc. Styl pływania żabką jest prosty do wyuczenia jeśli zna się zasady.

Jak nauczyć się pływać żabką – pływanie żabką opiera się na kilku zasadach. Na początek informacja o samym stylu. Otóż jak sama nazwa wskazuje jest to styl pływania zaczerpnięty z natury, a dokładniej od prawdziwych żab i ich stylu pływania. Pływanie żabką opiera się na zmiennych ruchach dłoni i nóg oraz na odpowiednim ułożeniu kończyn płynąc.

Płynąc żabką wykonuje się konkretne ruchy rękami. Mianowicie odpychanie wody dłońmi. Wyciągnięcie rąk w zgięciu przed siebie i zagarnięcie wody. Następnie ruch jaki ma doprowadzić nasze ręce do pozycji wyjściowej to lekkie ich podwinięcie pod siebie i wyciągnięcie – tak aby nie stawiały oporu.

Nogi to ruch zgiętych nóg które są złączone a następnie mocne ich wyrzucenie do tyłu, tak aby dawały nam napęd. Pływanie żabką jest to dobry styl w którym osiąga się bardzo dobre szybkości pływania. Ruchy wykonuje się na zmiany, nie pracują jednocześnie ręce i nogi, najpierw ręce potem nogi.

Ręce pracują po to aby dawać nam leki napęd i utrzymać naszą głowę na powierzchni wody, nogi to tylko napęd naszego ciała płynąc.

Pływając żabką można mieć stale odsłonięte usta lub noc nad wodą. Można także lekko się zanurzać i tylko przy czynności rąk wdychać powietrze gdy nas ten ruch wybija nad wodę. Trzeba nad tym jednak popracować aby dobrze zgrać ruchy całego naszego ciała. Pływania żabką można nauczyć się bardzo szybko, tylko trzeba ćwiczyć. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Krisa Adam pisze:

    Bardzo przydatna metoda i chyba jedna z najważniejszych jakich trzeba się nauczyć. Jak dobrze się ją opanuje to będzie można pływać bez większego zmęczenia przez długi czas. Sprawa tylko kluczowa prawidłowe wykonywanie ruchów w wodzie. Znaczna część osób myśli, że robi to dobrze a tak nie jest. Dlatego lepiej iść do szkółki pływackiej dla dorosłych lub dzieci i tam raz a dobrze poznać tego zasady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *