Jak się ochłodzić

Chłodzenie sięW okresach gdzie słońce mocno daje się nam we znaki trzeba myśleć o ochłodzie. Ochłodę możemy znaleźć dzięki kilku różnym sposobom. Najbardziej tradycyjne środki do ochłody nie koniecznie są najlepsze.

Co zrobić aby było nam chłodniej – na początku mała informacja o tym że aby było nam chłodniej trzeba przebywać w cieniu i z dala od betonu czy metalu – to są emitery ciepła z nagrzanych powierzchni. Kolejna sprawa nadal wstępnie dotycząca tylko miejsca to oczywiście to że będzie nam znacznie chłodniej nad dowolną wodą – ona niesie orzeźwienie.

Sprawy ochłody jednakże nie sprowadzają się tylko do miejsca. Także ochłody można szukać w inny sposób, chodzi tutaj o odpowiednie napoje, jedzenie i działanie. Zacznijmy od picia i jedzenia. Najlepszą ochłodą jest spożycie chłodnych napojów – uwaga mogą przyczyniać się do problemów żołądkowych, gdy nasze ciało jest mocno rozgrzane wewnętrznie.

Dobre sposoby to pożywienie z dużą ilością soku. Tutaj sprawdzają się pomidory, jabłka, mandarynki czy bardzo dobrze arbuzy. Dobrze jest napić się czegoś ciepłego – rozgrzejemy się w środku to będzie nam mniej prażyło od zewnątrz. Ciepła herbata czy rosół pomimo że jest to przeciwieństwo stanu jaki mamy zamiar osiągnąć jednak pomagają.

Można także zastosować okłady z zimnej wody, szczególnie popularny jest mokry ręcznik zawieszany na głowę. Inna sprawa to także chłodne prysznicem – jednakże pamiętajmy o zużyciu drogocennej wody. Kolejne sposoby to ubranie się w materiały które się nie nagrzewają, muszą także być bardzo przewiewne.

Ubierać się należy w jasne kolory gdyż one odbijają promienie słoneczne. W upalne dni nie jest wskazany duży wysiłek fizyczny, trzeba dużo pić wody aby się nie odwodnić.

Pamiętajmy o czapkach na głowę i unikaniu bezpośredniego działania promieni słonecznych. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *