Jak się pozbyć brzydkiego zapachu stóp

Stopy zapachBardzo wiele osób a szczególnie facetów ma problem z śmierdzącymi stopami. Założenie świeżych skarpet na umyte nogi a potem nawet godzinka w butach i stopy z powrotem potrafią cuchnąć. Na takie sytuacje jest kilka sposobów.

Pierwszym sposobem i najłatwiejszym na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu stóp jest ich umycie. Myjemy stopy mydłem Protex które zbija zarazki i bakterie, następna czynność jaka jest niezbędna w tej operacji to dokładne umycie naszych butów.

Bardzo często nieprzyjemny zapach jest emitowany przez to że nasze buty są przepocone, a chodzenie w nich z powrotem nadaje zawilgocenia zaschniętemu potowi, przez co przenosi się to i na nasze stopy.

Inną metodą jest zastosowanie profilaktycznie specjalnej posypki do stóp, zabezpiecza ona przed poceniem i wydzielaniem zapachu. Zasypka ta kosztuje około 2 euro.

Można ją kupić w każdej aptece i sklepach zielarskich. Bardzo ciekawą metodą jest umycie naszych stóp czy nawet całego ciała w wywarze z brzozy, działa on na nasze pory w taki sposób że się zwężają przez co następuje mniejsza emisja potu przez skórę.

Bardzo ciekawe jest także coś co można kupić w sklepach zielarskich a nazywa się skałą potową. Jest to faktycznie rodzaj skały który po potarciu o skórę zapobiega poceniu, skała ta kosztuje od 7 euro i starcza nawet na 2 lata użytkownika.

Z samej profilaktyki warto także zadbać o to aby nasze stopy miały dobry dopływ tlenu czyli wentylację. Z tego powodu zawsze lepiej nosić odrobinę za duże buty niż te idealnie dopasowane do stopy. Stopa w bucie zawsze staje się większa i puchnie już nawet po godzinie, a więc jest coś takiego wskazane by mieć większe buty.

Nasze skarpetki także mają wiele do rzeczy, pamiętajmy że niektóre materiały wchodzą w reakcje z potem i wydają bardzo nieprzyjemny zapach.

Należy używać zatem skarpet z naturalnych materiałów. Na koniec warto dodać że stopy będą zawsze mocniej capiły w butach z sztucznych materiałów niż na przykład z skóry na tej samej zasadzie co skarpety. Na pewno któryś z sposobów wam pomoże. Zapraszam do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: