Jak się pozbyć grzyba i pleśni

Pleśń pozbywanie sięGrzyb oraz pleśń jaka wychodzi w domach jest zawsze wynikiem wilgoci. Najczęściej oba te zjawiska pojawiają się na sufitach lub ścianach, zawsze tam gdzie często występuje wilgoć i nie jest ona w stanie odparować.

Na początek warto dodać że jeśli ten stan dotyczy bloków od występowania obu tych czynników można absolutnie zawsze dostać odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej w jakiej zapisana jest dana spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa. Odszkodowanie należy się zawsze gdy dom jest ubezpieczony (co mają obowiązek robić za nas spółdzielnie i wspólnoty, jest to naliczone w czynszu).

Przed zajęciem się w usuwaniu grzyba i pleśni pamiętajmy że wzywamy kogoś z spółdzielni czy wspólnoty aby sfotografował to zjawisko i opisał by dostać odszkodowanie, jest one zawsze w granicach kilkuset złotych odszkodowania. Po tym osoby którym to zgłaszamy muszą usunąć za darmo przyczynę występowania tego zjawiska oraz samą pleśń i grzyba.

Jak się pozbyć grzyba i pleśni – na początek należy zadbać o pozbycie się tego co jest widoczne czyli usunięcie wykwitu. Zaczynamy tak, moczymy ścierkę w occie i dokładnie wycieramy miejsce w którym wystąpił grzyb lub pleśń. Następnie miejsce to musi wyschnąć.

Kolejnym krokiem jest ponowne przetarcie tego octem. Można użyć roztworu z octu i soli, to zapobiegnie występowaniu w najbliższym czasie grzyba i pleśni. Następnie niestety niezbędne jest zakupienie specjalnego preparatu zabijającego zarodniki i konserwującego zarazem.

Preparat ten zabija grzybnie oraz zaczątki korzeni pleśni. Preparat kosztuje około 5 euro i starcza na kilka lat. Najważniejsze jest to aby przyczyna występowania tego stanu rzeczy została usunięta. W przypadku bloków to darmowo zajmą się tym administratorzy a w domkach musimy o to zadbać już my sami.

Bardzo często grzyby i pleśń występuje na suficie oraz na ścianach przy suficie, tam zazwyczaj może cieknąć woda i przedostawać się przez szczeliny na łączeniach konstrukcji. Tutaj trzeba zadbać o to aby nasz sufit był szczelny.

W przypadku ryzyka występowania pleśni i grzyba nie tylko używamy specjalnego preparatu ale także należy często wietrzyć pomieszczenia w którym to występują. Oba zjawiska występują w pomieszczeniach o zastałym i wilgotnym powietrzu.  Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. Triko pisze:

    Właśnie jak jest wilgoć, to najpierw trzeba odsączyć ściany czy inne rzeczy. Pozbyć się nadmiaru wilgoci w pomieszczeniu bo ona sprzyja rozrostowi tych szkodliwych czynników. Następnie trzeba mechanicznie to wszystko czyścić. Z czego problem jeśli są to ściany, bo zarodniki lub ukorzenienie może być głębokie. Dobrze też używać silnych środków do zwalczania tych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: