Jak się pozbyć i uniknąć wzdęć i gazów

Sposoby na wzdęciaWzdęcia to bardzo częste przypadłości, mogą je powodować różne czynniki wynikające zazwyczaj ze złej diety. Wzdęcia powstają na skutek fermentacji, doprowadzają co nich zarówno złe jakościowo i modyfikowane lub chemiczne jedzenie oraz zbyt duża obfitość jedzenia a nawet warzywa i owoce.

Tego problemu można się pozbyć na kilka sposobów.

Jak pozbyć się wzdęć i gazów – zacznijmy do tego co robić aby nie mieć w przyszłości wzdęć. Gazy są bardzo dużym dyskomfortem szczególnie jeśli przebywa się razem z innymi osobami. Warto dodać że nie powinno się blokować gazów, gdyż to wpływa na wypychanie jelit. Aby nie mieć w przyszłości problemu z wzdęciami należy uważnie wybierać to co się ma zamiar zjeść oraz dobrze dopierać ilości pożywienia.

Nie należy jeść owoców ani warzyw na noc – takie pożywienie się odkłada i fermentuje przez co doprowadza do powstania wzdęć. Gdy żołądek jest przepełniony jedzeniem lub samo pożywienie jest nafaszerowane dodatkami chemicznymi i ulepszaczami także powstają gazy.

Jeśli już ma się wzdęcia można je łagodzić lub całkowicie się ich pozbyć na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest wypicie rumianku, który ma działanie mocno łagodzące i niwelujące powstawanie gazów a tym samym i wzdęć w organizmie. Rumianek jest pochodzenia naturalnego i sprawdza się – jeśli jest przyjmowany przed i po jedzeniu.

Kolejnym sposobem jest wypicie odgazowanej Coli. Cola ma działanie anty-wzdęciowe, jeśli zostanie dobrze odgazowana z dwutlenku węgla. Coli nie powinno się pić więcej niż szklankę. Należy jednak pamiętać że jej działanie jest porównywalne do przepychacza i nie powinno się jej stosować na co dzień z punktu widzenia zdrowia.

Inną metodą na wzdęcia jest zastosowanie leków farmaceutycznych. Mają one najszybsze i najbardziej skuteczne działanie doraźne ale są tym samym najmniej przyjazne dla organizmu. Stosowanie leków na wzdęcia jest skuteczne ale powinno się ograniczać rozwiązania farmaceutyczne.

Najlepszym sposobem na wzdęcia jest zdecydowanie dobra dieta. W razie gdy powstają gazy można wybrać jeden z wymienionych sposobów, najlepiej jest je stosować wymiennie, aby też nie przyzwyczajać orgiazmu. O rozwiązaniach problemów tego typu warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *