Jak się pozbyć i wystraszyć kreta

Sposoby na kretowiskaKrety są uważane przez działkowców za szkodniki. Pozbycie się takiego szkodnika sprawia bardzo duże trudności nawet dla doświadczonych działkowców.

Krety niszczą korzonki roślin działkowych oraz drzew, jest to szkodnik którego jest trudno się pozbyć.

Ale dzięki temu artykułowi może ci się to uda.

Jak się pozbyć kreta – zacznijmy od najbardziej prostych sposobów przegnania kreta z naszej ziemi. Wiele osób stosuje straszaki akustyczne które mają wystraszyć kreta. Tutaj trzeba dodać że kret w pewnych cechach jest podobny do szpaków – chodzi o to że przestraszyć go można tylko na jakiś czas. Potem się on przyzwyczaja i nadal powraca.

Straszak na kreta akustyczny to zazwyczaj zwykła butelka plastikowa z wyciętymi łopatkami. Ma ona się obracać na zatkanym patyku w norce kreta, po to aby straszyć go drganiami oraz hałasem.

Butelka obraca się na wietrze dzięki swoim wyciętym łopatką. Także można kupić specjalne elektryczne odstraszacze emitujące pewne drgania i niesłyszalne dla człowieka dźwięki. Jednakże jest to rozwiązanie na maksymalnie kilka tygodni a bywa że i tylko dni.

Inne sposoby na kreta to wsypywanie mu do jamy odrobiny soli. Także wiele osób stara się je uśmiercić a przynajmniej przegnać wlewając do jamy wodę. Działanie jednakże często jest nieskuteczne, także można dostać trutki na krety. Niestety nie mamy gwarancji czy nie zje jej inne zwierze.

W walce z kretem trzeba zdać sobie sprawę że jeśli pozbędziemy się jednego kreta na jego miejsce przyjdzie inny. Krety to nie jest problem którego można pozbyć się raz na zawsze.

Czasami dużo bardziej opłaca się tolerować krety na działce niż podejmować z nimi walkę. O ile kret ryje małe ilości jam nie powinniśmy z nim walczyć. Jeśli natomiast nasz teren jest cały w kopcach, trzeba podjąć kroki które go wypłoszą.

Istotna informacja to, to że krety pojawiają się w miejscach im dogodnych z jakiś powodów. Często są to gleby z czarnoziemami i bogate w dżdżownice, kret odżywia się nimi. Robaki są nam pomocne przy spulchnianiu ziemi ale także zachęcają do żerowania na tym terenie kretów.

Do walki z kretami najpierw stosujmy odstraszacze, a dopiero potem środki bardziej drastyczne. Specjalne preparaty i odstraszacze na krety można dostać w internecie, ceny są niskie a ich działanie bardzo dobre, do czego zachęcam. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *