Jak się pozbyć moli w domu

Usuwanie moliMole są to owady z rodziny ćmy. Są  one istnym utrapieniem z powodu na dość szybkie ich rozmarzenie. Wszystkie mole żywią się zarówno tkaninami jak i w przypadku niektórych gatunków literaturą a dokładniej papierem.

Mole rozwijają się zawsze w mało wietrzonych pomieszczeniach często wilgotnawych i o zastałym powietrzu. Ich ulubionymi kryjówkami i fabrykami rozrodu są miejsca gdzie znajduje się dużo kurzu lub miejsca zastałe w którym jest im ciepło na przykład stare ciuchy w szafie.

Są to owady które przejawiają tryb żerowania nocny, dlatego zawsze spotykamy je wieczorem gdy wylatują z kryjówek.

Jak się pozbyć moli z domu – jest kilka na to sposobów. Najstarszy sposób to stosowanie skórek z cytrusów rozkładanych w szafach, mole bardzo nie lubią tego zapachu. Jednakże pewne jest że to ich nie powstrzyma, a tym bardziej nie wytępi ich w naszym domu.

Inną metodą jest dokładne wysprzątanie domu i przejrzenie wszystkich ubrań, czy aby się w któryś nie rozmnażają. Stosuje się także specjalne tabletki do odstraszania molów, są one na bazie ziół ale i one działają tylko zapobiegawczo.

Najlepszą metodą na już rozpanoszone mole w domu jest pułapka. Pułapka na mole nie działa na wszystkie osobniki lecz tylko i wyłącznie na samców moli. Samce zostają zwabione do pułapki przez zapach.

Pułapka działa na zasadzie zwykłego lepu na muchy lecz jest skuteczna tylko na mole. Mole siadając na plastrze przyklejają się do jego powierzchni i już nie mogą odlecieć, więc nie jest to metoda humanitarna.

Niestety pułapka na samców moli jest jedyną linią obrony przed molami które już zalęgły się w domu. Mole bez samców nie są w stanie się rozmnażać, a sama pułapka emituje tak silny zapach dzięki któremu wyłapuje wszystkie samce. Jest więc to jedyna metoda do oczyszczenia domu z moli. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

3 komentarze

  1. JuSent pisze:

    Lepy dają radę i chyba to jest jedyne co może je skutecznie wybić. Bardzo dużo zmagałem się z nimi w domu, nic nie pomagało. Dopiero jak zakupiło się dowolne lepy na ten dziadostwo to rozwiązał się problem po czasie. Bez znaczenia jakiej firmy ważne że lep na mole. U mnie był problem z tymi spożywczymi, to był szok ile jedzenia musiałem wyrzucić bo wszędzie się legły. Zamknięte paczki nie pomagały bo się i tak jakimś cudem do nich dostawały.

  2. Dorota Kupich pisze:

    Miałam bardzo duży problem z molami w domu. Już zepsuły mi masę różnych paczek z żywnością. Nie mogłam się tego pozbyć w żaden sposób. Co jakiś czas była ich nowa fala. Potem kupiłam płasty co wyłapują je. Czyli takie zwykłe klejące pułapki na te szkodniki. Wyłapały wszystkie i już chyba od ponad 2 lat u mnie nie ma z tym problemu. Trzeba wyłapać samce aby się nie rozmnażały i pułapki klejące nadają się do tego idealnie.

  3. ZontaS pisze:

    Te plastry przylepne czy kępy są bardzo skuteczne. U mnie tego była na cała plaga. Ale lepiej rozwiązały problem w ciągu około jednego tygodnia. Jeżeli ktoś się zmaga z tymi szkodnikami, to zdecydowanie polecam zastosowanie lepów. Wydaje mi się że jest on najszybsza i najskuteczniejsza metoda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: