Jak skopać i przekopać ziemię na działce

Przekopanie ziemiSkopanie ziemi opiera się na jej dobrym rozdrobnieniu oraz przemieszaniu. Przekopanie ziemi wykonuje się na różne sposoby.

Można to robić tradycyjnie czyli szpadlem. Można także przekopać ziemię dzięki maszyną typu glebogryzarka.

Jak przekopać ziemię – skopanie ziemi zaczynamy od podstawowych informacji. Skopanie ziemi wykonuje się na jesień oraz wiosnę. Pomaga to zregenerować się ziemi i odnowić jej wartości odżywcze. Także jest ważne to, że przekopanie ziemi zapewnia jej spulchnienie – zbita ziemia nie oddycha czyli także się wolniej regeneruje.

Przekopanie ziemi zaczynamy od wyboru narzędzi. Najlepszym do tego jest szpadel z mocno rozwiniętym uchwytem ułatwiającym przerzucanie ziemi. Szpadel należy w przekopywaniu ziemi zagłębiać do samego końca czyli na całą długość łyżki szpadla. Ważne jest głębokie przekopywanie ziemi.

Cały ten zabieg także służy do odchwaszczania gruntu. To co wykopiemy z warstwy zewnętrznej należy wrzucać na dół. Czyli ziemię tak jakby odwracamy na głębokości szpadla.

Rośliny jakie porastały ziemię rozłożą się pod nią dzięki przekopaniu i także dodatkowo ją zasilą przez swój rozpad kompostowy. Ziemię przekopaną która zazwyczaj sanowi zbitą bryłę należy rozdrobnić uderzeniem rozcinającym bokiem szpadla. Ziemię przekopuje się dwa razy do roku aby miała maksymalną wydolność.

Podczas skopywania ziemi można także ją nawozić zarówno gnojem jak i innym nawozem. To pomoże jej nabrać wartości odżywczych pod przyszłe uprawy. Na skopani ziemi najlepiej wybrać okresy suche gdyż mokra ziemia jest bardzo ciężka i taka praca by kosztowała wiele dodatkowego wysiłku.

O tym co daje skopanie ziemi warto poczytać więcej. Zapraszam do przeczytania kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.