Jak sprawdzić czy licznik rowerowy dobrze działa

Test licznika roweruSprawdzenie licznika rowerowego czy działa on w sposób prawidłowy jest bardzo proste i zarazem ważne.

Dzięki prostym testom będzie można stwierdzić dwie kluczowe rzeczy a mianowicie czy dobrze ustawiliśmy sam licznik przez wprowadzenie do niego danych jak i to czy działa on prawidłowo.

Jest kilka prostych sposobów na sprawdzenie poprawnego działania licznika. Najprostszym wydaje się odmierzenie 100 metrów na prostej drodze i przejechanie tego dystansu rowerem lub jego przeprowadzenie – oraz sprawdzenie czy dobrze została zmierzona odległość.

Rozpoczęcie jazdy należy zacząć od miejsca przekroczenia czujnika licznika na kole.

Innym sposobem na sprawdzenie mierzenia dystansu jest wyszukanie słupków przydrożnych jakie są oddalone od siebie o 100 m – ich odchylenie od tej odległość z reguły jest niewielkie. Badanie to może jednak wykazać mniejszą dokładność niż sposób pierwszy.

Kolejnym sposobem jest wspólna jazda z inną osobą jaka także posiada licznik rowerowy – czyli wspólne porównywanie wyników, nawet na dłuższej trasie – ale nie większej niż około 250 m. Odległość ta jest optymalna gdyż nie powstanie margines błędu przez różne inne czynniki, takie jak większe zakręty czy jechanie nie dokładnie po linii prostej.

Należy pamiętać, że liczniki obliczają dane na podstawie przede wszystkim przebytego dystansu w odniesieniu do jednostki czasu. Dlatego niezbędne jest także sprawdzenie czy licznik dobrze zlicza czas – czy zegarek dobrze chodzi oraz czas jazdy jaki on wskazuje.

Jeśli tak, oznacza to, że licznik będzie ustawiony prawidłowo i działa on dobrze. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: