Jak sprawdzić directX na komputerze

Program directXDiractX jest to moduł dopalania karty graficznej każdego komputera. Opiera się on na 3 różnych parametrach wskaźnikowych.

Moduł DirectX można edytować i działa on na zasadzie sprzętowej. Do płynnego działania tego modułu wymagane są odpowiednie sterowniki do kart graficznych.

Im nowszy sterownik tym wyższa wartość tego modułu w ramach danej karty graficznej. W przypadku wolnego działania naszego komputera na zasadzie niedociągnięcia karty graficznej –  czyli wolnego procesu debugowania i budowy siatki wirtualnej należy jarzec do opcji DirectX.

Jak sprawdzić czy nasza karta graficzna pracuje optymalnie – optymalność oznacza w tym przypadku maksymalne osiągi jakie powinna zapewniać karta graficzna. Często w przypadku zwolnienia naszego sprzętu przyczynę możemy znaleźć w opcjach DirectX.

Jak sprawdzić opcje DirectX –  klikamy na start w pasku narzędzi – następnie Uruchom – pojawia się okienko w który wpisujemy dxdiag i klikamy enter. Otwiera nam się teraz duże okno na którego pierwszej stronie widnieją parametry naszego sprzętu komputerowego.

Przechodzimy do zakładki Ekran – i pole DirectX. Tam są 3 przyciski włączające oraz wyłączające oraz dwa testowe. Należy ustawić te klawisze tak aby na każdym pisało Wyłącz – oznaczać to będzie że wszystko jest włączone.

Z bocznych klawiszy testu można skorzystać aby zobaczyć jak działa nasza karta graficzna. Te klawisze decydują o dopalaniu i poprawnym działaniu naszej karty graficznej – powinny być one zawsze włączone.

W przypadku innych usterek z kartą graficzną należy zainstalować nowszy jej sterownik lub wymienić kartę graficzną na nowszą oraz lepszą. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: