Jak sterować komputerem za pomocą smartfona

Pilot smartfonJeśli ktoś chce sterować komputerem za pomocą własnego telefonu smartfona z system Android lub Windows to nic trudnego. Wystarczy do tego pobrać specjalną aplikacje na komputer, jaka ułatwi takie rozwiązanie.

Program Unified Remote instalujemy na komputerze – następnie pobieramy aplikacje o tej samej nazwie na telefon i także ją instalujemy u siebie.

Następnie konfigurujemy aplikacje na komputerze oraz w smartfonie by wszystko działało prawidłowo i płynnie.Konfiguracja nie jest skomplikowana i dokładnie pokazana na filmie w tym temacie. Łączenie między urządzeniami następuje przez łącze WiFi – lub z jednego routera. Dopuszczalne są także inne połączenia bezprzewodowe.

Takie rozwiązanie sterowaniem komputerem przez telefon zapewnia szerokie możliwości akcji do wykorzystania. Telefon można stosować jako pilota, na przykład oglądając jakiś kanał pauzować go czy puszczać dalej, zmieniać kanały czy muzykę.

Na telefonie można identycznie nawigować jak na komputerze a w zasadzie czegoś na kształt panelu dotykowego odpowiadającego za myszkę komputera.

Oczywiście także można zwiększać i uciszać muzykę i wiele innych możliwości. Telefon będzie można traktować jak niemal typowy pilot do komputera (telewizora). Należy niestety liczyć się z tym, że telefon w transmisji takich danych będzie szybciej rozładowywał baterię.

Rozwiązanie zrobienia pełnowymiarowego pilota z telefonu z Androidem lub Windowsem jest bardzo proste do wykonania i można zastosować do tego kilka różnych programów. Opisany jest jednym z najprostszych jakie można spotkać w sieci.

Jeśli ktoś już coś takiego robił warto napisać jak się sprawdzał podczas używania, a może znacie jeszcze inne programy warte uwagi do takiego działania. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

2 komentarze

  1. Serur pisze:

    Teraz można sterować telefonem i aparat i telewizor, światło w domu czy inne rzeczy. Świetnie, że takie możliwości się rozwijają bo technologia to jest coś genialnego. Czekam tylko na wyprawy na inne palanty choć mogę niestety się nie doczekać.

  2. Insert pisze:

    To nie jest takie proste, jak się wydaje. Czasami używam telefonu jako pilota. Wtedy to działa przez bluetooth. Ale nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *