Jak szybko zrobić sorbet – przepis

Przepis sorbetJak zrobić sorbet czyli pyszny owocowy zimny deser w sposób błyskawiczny.

Na początku będziemy potrzebowali dwóch strunowych woreczków. Do wykonania sorbetu potrzeby będzie 100% prawdziwy sok owocowy (z dowolnego owocu jakiego się lubi) jaki następnie wlewa się do małego woreczka strunowego lub innego jaki będzie szczelnie zamknięty.

Do większego worka strunowego lub dowolnego jaki można będzie szczelnie zamknąć należy włożyć sporo lodu oraz należy dodać około szklanki soli i wody a także włożyć mniejszy worek z zamkniętym sokiem – to znacznie przyspieszy oddawanie zimna na sok znajdujący się w osobnej torebce.

Kolejnym krokiem jest potrząsanie dużym workiem przez kilka minut. Bardzo szybko w ten sposób pyszny sorbet owocowy będzie gotowy do spożycia. Następnie sorbet gotowy wyjmujemy z torebki i już jest gotowy do nakładania do filiżanek czy na talerzyk.

Wykonanie takiego owocowego sorbetu powinno zająć nie więcej niż 5 minut czasu łącznie. To bardzo smaczne i szczególnie polecane dla ochłody.

Warto wykonać i napisać jak wyszło i smakowało. Sorbet można także zrobić na bazie zblendowanego owocu i włożeniu masy szczelnie zamkniętej dzień wcześniej do zamrażarki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.