Jak tanio kupić system Windows – 100% legalny!

Jak tanio kupić WindowsWindows to najpopularniejszy system operacyjny na komputerach. Oprogramowanie to dzieli się na różne grypy. Najpopularniejsze są edycje domowe „Home” oraz profesjonalne „Professional”. Windows także posiada różne wersje programowe, z których najpopularniejsze są zawsze te najnowsze. Obecnie jest to wersja Windows 10 i 11.

Nowe oprogramowanie tego typu można nabyć na kilka wariantów. Chodzi o kupno samego systemu do samodzielnej instalacji, lub nabycia systemu łącznie z urządzeniem gdzie jest on zainstalowany. Zakup nowej licencji to wydatek zawsze kilkuset złotych. Można go jednak zawsze zminimalizować do zaledwie kilku złotych.

Systemy operacyjne Windows, tak samo jak dowolne inne oprogramowania zgodnie z prawem są typowymi produktami. Tak samo, jak każdy dowolny produkt w prawie międzynarodowym stanowi on własność nabywcy. Tym samym może być sprzedawany – na tej samej zasadzie, jak dowolny inny produkt jednostkowy. Mowa jest o niepowielonej wersji, traktowanie jako osobna pojedyncza sztuka.

Jak bardzo tanio kupić system operacyjny Windows w 100% legalny – opiera się to na zakupie na zasadzie OEM. OEM to nabywanie indywidualnej i dożywotniej licencji na produkt w odsprzedaży.

Na wielu urządzeniach nabywanych dla firm, system operacyjny jest domyślnie zainstalowany. Firmy z stosunkowo szybkim czasem zaczynają kasować swoje urządzenia i nabywają nowe na zastępstwo. Duże firmy co kilka lat wymieniają swoje urządzenia. Wtedy właśnie są odzyskiwane indywidualne klucze systemowe i odsprzedawane, za dosłownie kilkanaście złotych a nie kilkaset.

W pełni legalny Windows dowolnego rodzaju (Home lub Pro) oraz wersji 10, 11 oraz kolejne nowsze – będzie także sprzedawany bardzo tanio. Wszystkie są oryginalne i w 100% legalne. Bazuje to właśnie na OEM, czyli zakupu indywidualnej licencji na oprogramowanie, która była wcześniej przypisana do innego komputera.

Należy pamiętać, że zakupuje się niemal pawie zawsze klucz produktu. System pobiera się zawsze ze strony Microsoft – cały system do instalacji na przykład z pendrive. Następnie się go instaluje na swoim urządzeniu – cały nowy system. W końcowej fazie wpisuje się zakupiony klucz produktu do systemu. System jest wtedy w pełni aktywowany zakupionym kluczem. Tak właśnie mamy w pełni legalny system z własnym prywatnym kluczem licencyjnym i to za kilka złotych.

Klucze są sprzedawane tak tanio, bo inaczej się zmarnują na urządzeniach kasowanych. Firmy nie przenoszą licencji na nowe urządzenia, bo wolą zakapować nowe z już założonym i skonfigurowanym nowym systemem. Jak widać jest to bardzo proste, a dzięki temu można posiadać najnowsze oprogramowanie, w pełni legalne i bardzo tanio.

Czy zakup takiej licencji i instalacja systemu jest trudna. Jest to bardzo proste i każdy sobie z tym poradzi bez problemu. Ze strony Microsoft pobiera się instalator systemu na własnego Pendrive. Instalator się automatycznie uruchomi przy włączeniu urządzenia na rozruchu z pendrive. Instrukcje tego (krok po kroku) się otrzymuje przy zakupie kluczy.

Po instalacji i załadowaniu systemu po prostu wpisuje się zakupiony klucz produktu (licencyjny systemu). Posiada się wtedy dostęp do wszystkiego co jest związane z pełną legalną wersją i systemem.

Więc czy warto kupić oryginalny system w sklepie a może ten z drugiej ręki – to nie ma znaczenia. W jednym wypadku zapłaci się za niego kilkanaście razy więcej, a otrzyma dokładnie to samo. Moim zdaniem zawsze warto korzystać w tym przypadku z rynku wtórnego. Zapraszamy do kolejnych tematów oraz komentarzy.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

6 komentarzy

 1. Kamil B. pisze:

  Dwa lata temu kupiłem Windows 10 za jakieś 19,99. Nie byłem co do tego pewny bo jednak bardzo tanio. Ale mówię, a zaryzykuję to mały wydatek. Okazało się, że wszystko działa pięknie i nie ma najmniejszych problemów. Najlepsze wydane pieniądze jakie chyba wydałem. Dopiero potem poczytałem, że takie coś jest normalne i są one od odsprzedaży kluczowych. Także polecam wszystkim takie tanie Windowsy.

 2. SzerQ pisze:

  Może zakupię w ten sposób Windows 11. Choć była darmowa aktualizacja z Windows 10 do 11. Ale nie skorzystałem. Mam klucz także kupiony typu OEM. Nie skorzystałem z przejścia bo mój komputer nie spełnia wymagań. A wiec dopiero będę mógł mieć jeszcze nowszy system jak zmienię komputer na nowszy.

 3. Mirmił Krzysztof pisze:

  Mam system kupiony z laptopem. To chyba jest jak na nowej licencji z pierwszej ręki. Pamiętam, że laptop kosztował z systemem jakoś 300 lub 400 złoty drożej niż czysty. Teraz bym wybrał już czysty i zakupił sam klucz. Warto korzystać do czasu kiedy jeszcze jest taka możliwość.

 4. Mazel Adam pisze:

  Swój system Windows kupiłem bardzo tanio. Kupiłem 8.1 i od tamtej pory są darmowe aktualizacje cały czas w jakiś czasie. Także przerzedłem z tego taniego 8.1 na 10 a potem na 11 kilka dni temu. Pierwszy kupiłem za 19 zł już sporo lat temu. I od tamtej pory aktualizacje zawsze na początku nowego systemu są bezpłatne. Też dziwne jest to, ze z 8.1 następny to 10 a gdzie zgubili oni 9 to już nie wiem.

 5. Draw24 pisze:

  Udało mi się zakupić Windows za namową tego artykułu za 40 zł. To działa, wszystko poszło zgodnie z instrukcją. Na początku bałem się, że nie poradzę o co w tym biega. Ale przy zakupie klucza dostałem też instrukcję krok po kroku co mam robić i jak. Super sprawa, mam nowy system.

  1. Pawel pisze:

   Witam, czy mozemy poprosic o link do takiego dobrego klucza ???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: