Jak trenować i ćwiczyć pięści

Ćwiczenia pięściTwarde pięści oznaczają to że nasza skóra jest mocniejsza, także tkanka jest twardsza i nie ulega uszkodzeniom mechanicznym na przykład podczas ćwiczeń sztuk walki. Istnieją dwa sposoby na wzmocnienie odporności naszych dłoni, każdy z nich bazuje na podobnych zasadach.

Wzmocnienie dłoni skutkuje tym że przykładowe uderzenie w twardą powierzchnię nie skończy się ani usterką dla dłoni ani większym bólem. Ćwiczenia te które tu opisze są stosowane z dawien dawna w wschodnich szkołach sztuk walki. Rozpocznijmy przygotowania.

Jak wzmocnić dłonie i pięści – wzmocnienie dłoni polega na ich wyćwiczeniu. Ćwiczy się dłonie prostą zasadą, jaką jest narażanie ich na średnie obciążenia mechaniczne. Obciążeniami tymi nazywamy tutaj próby uderzania pięścią w coś nie stałego i nie jednolitego.

Do takich ćwiczeń wymagane jest posiadanie przykładowo dużej misy lub kociołka a następnie napełnienie go masą. Tutaj jako masę wykorzystamy dwa rodzaje wypełnienia w zależności od naszego doświadczenia.

W pierwszych fazach należy wypełnić nasz pojemnik zwykłym piaskiem, następnie ustawić go na wysokość naszego biodra. Teraz zaczynamy jednostajnie uderzać rękoma w piach, jest to niby zadanie proste w pierwszych minutach ale z czasem staje się coraz bardziej nie do zniesienia z powodu bólu dłoni.

Kolejny poziom tego ćwiczenia bardziej złożony to wsypanie żwirku rzecznego do pojemnika czyli gładkich kamieni o średnicy do 5 mm. Ćwiczymy to na tej samej zasadzie co powyżej, na początku zaczynamy od piachu aby nie zrobić sobie krzywdy.

Jak utwardzić dłonie i pięści – zwiększenie twardość jest istotne do bezpieczeństwa naszej kończyny podczas wyprowadzania ciosu oraz wzmocnieniu siły uderzenia. Najprostszą i najszybszą metodą jest rozsypanie bardzo drobnej soli na płaskiej powierzchni i lekkie tłuczenie dłońmi w tą sól.

Inna metoda to wsypanie tej soli do naszego piasku i takie same wyprowadzanie ciosów jak powyżej. Utwardzenie jest zauważalne po około tygodniu.

Oba ćwiczenia trzeba wykonywać co jakiś czas aby nie stracić formy. Wielu osobą mogą wydać się laickie ale nie ma lepszej metody. Osoby które nie ćwiczyły nigdy wcześniejszej żadnej sztuki walki nie powinny tego robić, bo mogą bardzo szybo zrobić sobie krzywdę i poważne uszkodzenia dłoni. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jeden komentarz

  1. MERIZE pisze:

    Wszelkiego typu “utwardzanie” to robienie z siebie kaleki . Utwardzanie to nic innego jak niszczenie okostnej i czekanie na jej odbudowę , razem z niszczeniem okostnej niszczysz końcówki nerwowe – robiąc długą historie krotka – po kilku-nastu latach zaczynasz cierpieć na bóle kostne nazywane często również reumatyzmem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *