Jak trenować mięśnie nóg

Ćwiczenia nógMięśnie jakie znajdują się na naszych nogach stanowią znaczny procent umięśnienia całego naszego ciała. Pomagają one zarówno w poruszaniu się jak i osiąganiu większej wytrzymałości na wysiłek i ciężary które znosi nasze ciało.

W rozwoju mięśni nóg występują 3 różne parametry. Głównym parametrem jest siła następnie wytrzymałość oraz masa.

Aby dobrze rozwinąć wszystkie z tych czynników mięśni niezbędne są różne ćwiczenia. Niema ujednoliconego ćwiczenia na osiągnięcie całkowitej wydolności pracy mięśni nóg. Siła naszych nóg pracuje na różnych progach obciążeń co jest uzależnione od tego jaką pracę wykonują mięśnie.

Przykładowo kolaż musi mieć silne i bardzo wytrzymałe nogi a kulturysta mocno rozwiniętą tkankę mięśniową i siłę, ciężarowiec siłę i częściową wytrzymałość. Osoba zajmująca się kulturystyką nie dała by rady przejechać dystansu kolarza tak jak kolaż nie dał by rady utrzymać się na nogach z ciężarem ciężarowca.

To jak rozwijamy nasze mięśnie, wytrzymałość oraz masę musi być więc uzależnione od tego co chcemy osiągnąć.

Jak rozwinąć mięśnie nóg – wykonujemy proste ćwiczenia nawet bez żadnych przyrządów. Najprostsze jest wykonywanie zwykłych przysiadów, ciężar naszego ciała jest wystarczającym odważnikiem aby znacznie rozwinąć nasze mięśnie, można także zastosować obciążenia gdy nasz własny ciężar  będzie zbyt mały. Przykładowo ciężki plecak lub hantle w dłoniach. Do osiągnięcia wyraźnie zaznaczonych mięśni nóg wystarczy robić około 100 przysiadów dziennie.

Jak rozwinąć siłę nóg – siła jest to zdolność na obciążenia i rozwijamy ją także przez ćwiczenie przysiadów. Można także poprzez jazdę rowerem na wysokich biegach tak aby był znaczny opór. Takie ćwiczenia zawsze wiążą się z przybyciem tkanki mięśniowej.

Jak rozwinąć wytrzymałość mięśni nóg – tutaj nie tyle liczy się ciężar co długość pracy na danym obciążeniu. Gdy zaczynamy ćwiczenia nie jesteśmy zdolni do długotrwałych obciążeń, z czasem jednak stają się one znoście a wreszcie zbyt małe i musimy podnieść poziom. Wytrzymałość zdobywa się przez nadawanie sobie umiarkowanych obciążeń w dużej ilości razy powtórzeń z tymi obciążeniami.

Każdy robiąc zwykłe przysiady będzie czuł jakie mięśnie odczuwa najbardziej, dzięki temu będzie wiedział co tak naprawdę rozwija dzięki tym ćwiczeniom i w jakiem tempie. Do rozwoju tkanki mięśniowej często zażywa się odżywek na szybszy przyrost – jednakże gdy chcemy tylko ćwiczyć dla siebie powinno się nad tym zastanowić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *