Jak ubrać i ozdobić choinkę

Ozdobny choinkiChoinki na święta mają dla nas specjalne znaczenie w symbolice. Praktycznie nie ma świąt bez pięknego ubrania choinki zimą. To jak ubierzemy choinkę stworzy klimat w naszym domu wraz z nastrojem.

Jak ozdobić choinkę – zaczynamy od tego że nie można nawieszać na niej za dużo rzeczy. Choinka która jest zbyt obwieszona nie sprawia wrażenia estetycznej ani też nie jest zbyt ładna. Bardzo dobrze prezentują się ozdoby dobierane w równych proporcjach.

Szczególnie warto polecić dwa łańcuchy wieszane na ukos owijające choinkę. Także niezbędne jest powieszenie kilku kolorowych bombek. Chyba każda choinka powinna mieć jeszcze dwie rzeczy niezbędna aby stworzyć odpowiedni klimat.

Pierwszą jest zawieszenie kolorowych lampek. Łańcuchy i taśmy światełek się brzydko prezentują powinny być to lampki przypominające kształtem coś w rodzajach palących się świeczek.  Lampki na choince wieszamy równomiernie rozłożone na całości. Pamiętać trzeba jednak że nie wiesza się ich głęboko w gałęziach choinki tylko na jej obrzeżach.

Kolejną niezbędną rzeczą na choince są po prostu słodycze. Słodyczy wieszamy jak najwięcej, szczególnie wtedy gdy posiadamy dzieci lub spodziewamy się wizyty osób z dziećmi. Sami także na pewno będziemy z przyjemnością podjadać i łowić cukierki na choince.

Co do owoców raczej nie powinno się ich wieszać. Powody tego są proste a mianowicie są one ciężkie i nie maja opakowania przez co kurzą się oraz więdną. Choinkę także można przystroić anielskimi włosami i kosmykami waty imitującymi śnieg. Pamiętajmy jednak żeby nie przesadzać z nakładzeniem na choinkę za wielu rzeczy gdyż nie ma ona wyglądać jak pizza.

Słodycze wieszamy na choince w papierkach. Proste wykonanie polegające na przebiciu igłą z nitką papierku cukierka i zrobieniu pętelki na której będzie mógł wisieć słodycz.

Dobrze gdy powiesimy dużo różnych rodzajów cukierków, szczególnie tych w czekoladzie – dzieci je uwielbiają a i my sami pewnie nie raz będziemy sięgali po te łakocie.  Przykładowo na choince o wysokości 1,5 m można powiesi około 2 kg słodyczy.

Góra choinki czyli jej szczyt może być przyozdobiona iglicą lub jakąś gwiazdą. Ważne aby cała iglica choinki nie była za bardzo oddalona od jej gałązek – całą choinka powinna przypominać piramidę a nie łysego drapaka. Dekoracje na choinki można kupić w Internecie co polecam gdyż wybór jest bardzo duży i są tańsze. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *