Jak ubrać się na randkę

Ubranie na randkiRandki i spotkania z kobietami zazwyczaj wywołują u facetów dreszczyk emocji i niezdecydowania. Zazwyczaj jest tak że chce się zaimponować kobiecie swoim ubiorem, lub po prostu ubrać się tak aby podkreślić swoje walory.

Wybór odpowiedniego ubrania powinien zależeć zarówno od pory roku jak i miejsca w którym to spotkanie z kobietą się odbędzie. Ubiór eleganckiego faceta także powinien być dostosowany do pory dnia. Poniżej znajduje się poradnik jak ubrać się na randkę.

Jak ubrać się na randkę w miejsca swobodne – miejscem swobodnym nazywamy park, kawiarenkę na powietrzu, lodziarnie, parki rozrywki, dyskoteki, sklepy itp. W takich miejscach oczywiście także należy posiadać ubiór nie odstający do ducha tych miejsc czyli ubiór swobodny.

W lecie można zaproponować krótkie spodenki i T-shirt oraz sandały. Nie jest tutaj istotny rodzaj ubioru lecz to aby był on kompletny i niezbyt krzykliwy. Najlepiej prezentują się ubrania jak najmniej różnobarwne. Ważne jest to aby ubrania były schludne i czyste oraz niewygniecione. Powinny być swobodne a nie obcisłe. Można zastosować bardzo słaby zapach, ale tylko lekko wyczuwalny.

Tutaj nie trzeba bardzo się starać, po prostu zakładamy to w czym nam wygodnie i przecież nie stanie się nic złego.

Jak się ubrać na randkę w miejscu eleganckim – w takich miejscach liczy się już etykieta, miejscami tymi może być, teatr, opera, restauracja, bal, ślub itp. Etykieta jest to nie tylko zachowanie z manierami ale także i odpowiednio szykowny ubiór.

Tutaj nie gra roli to czy nasza partnerka zna etykietę i czy my ja znamy, jest to po prostu indywidualny obowiązek aby nie stać się dziwolągiem w danym towarzystwie, pozostałych otaczających nas osób.

Zagadnienie w tym punkcie jest dość złożone. Na początek czy ma to być wyjście w garniturze czy bez niego. Jeśli bez garnituru to zasady są dość proste: ubrania schludne i kompletne, nigdy krzykliwe, brak pastelowych kolorów, brak wielobarwnych ciuchów. Buty i całość ubrania nie może kontrastować z sobą nawzajem.

Ubranie w garniturze to zawsze posiadanie krawata do długości śpiączki paska. Krawat nigdy nie może być pastelowy, musi być innego koloru niż koszula. Koszula zawsze z długim rękawem, kołnierzyki i mankiety obowiązkowe. Skarpety zawsze ciemniejsze od koloru spodni, typu podkolanówki.

Spodnie idealnie dopasowane do naszego wzrostu. Buty tylko i wyłącznie skórzane typu pantofel i tylko i wyłącznie na sznurówki. Marynarka z odpowiednio długimi rękawami.

Buty zawsze wypastowane na połysk, kieszenie ubrania wszystkie muszą być puste. Marynarkę podczas siadania rozpinamy lub zdejmujemy, podczas chodzenia rozpinamy jej dostatni dolny guzik. Poniżej zasady obowiązkowe do stroju eleganckiego mężczyzny.

Zawsze należy mieć pasek u spodniach nawet jeśli są one idealnie na naszą talie. Pasek musi być identyczny jak kolor naszych butów. Elegancji mężczyzna zawsze posiada zegarek na lewej ręce, zegarek tylko i wyłącznie z cyferblatem. Pasek zegarka powinien być dobrany także do paska od spodni kolorystycznie i także skórzany, w ostatnich latach jednak etykieta rodzai pasków zegarka się rozluźnia.

Mężczyzna nigdy nie posiada żadnych osób poza obrączką oraz zegarkiem. Istotna sprawa to zadbane paznokcie. Koszula zawsze w spodniach. W okresach zimowych płacz na kolor marynarki.

W zależności od pory dnia w garniturach. Ranem garnitur powinien być jaśniejszy a koszula ciemniejsza, na wieczór garnitur zawsze ciemniejszy a koszula jaśniejsza. Wszystko opisane w tym punkcie to prawidła międzynarodowej etykiety dotyczącej mężczyzn.

Nie należy ich brać za wyznacznik w życiu, gdyż nie da zastosowanie tych punktów do rodzinnego wesela gdzie nie trzeba być sztywnym co narzuca etykieta. Zastosowanie ma to tylko w kontaktach z osobami sobie obcymi. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.