Jak ustawić datę i godzinę w nawigacji i kamerze samochodowej

Jak prawidłowo ustawić datę i godzinę w nawigacji oraz kamerze samochodowej. Obecnie pokazuje źle ona dane i nie wiem jak to zmienić. Automatycznie także nie łapie ona dobre tych informacji. Z tego co czytałem wiele urządzeń ma taki problem, ale zupełnie nie wiem jak to ustawić aby zaczęło działać prawidłowo.

Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.

– Dużo na pewno zależy od urządzenia. Jednakże faktycznie wiele ma taki problem gdyż łapie sygnał z satelity a tam czas satelity jest z reguły przesunięty względem naszego.

1. Najprostsza metoda ustawienia dobrego czasu i daty w nawigacji samochodowej oraz kamerze (bez znaczenia menu jest z reguły podobne i opcje). Wybierz strefę czasową jaka jest w urządzeniu dopasowana do naszej strefy czasowej Czas letni: UTC+2:00 i to powinno rozwiązać problem.

2. Data o ile nie jest brana z urządzenia powinna mieć możliwość zmiany i regulacji w opcjach.

3. Jeśli nic nie pomaga to znaczy że urządzenie ma jakiś bug systemowy, trzeba dokonać aktualizacji nawigacji czy kamery samochodowej. Producent pewnie dał coś takiego do uaktualnienia systemu na swojej stronie.

Jeśli już nic innego nie pomaga, to warto oddać ją na gwarancję lub zwrócić do sklepu. Bo raczej takie problemy się zauważa szybko wiec zakładam, że jest nowa.

– Postaram się to wszystko sprawdzić. Nigdzie nie można było znaleźć żadnej pomocy. Może jeszcze napiszę też do producenta pytanie w tej sprawie jak nie znajdę opcji.

W nawigacji mniej ważna jest data i czas niż w kamerze do auta.

Miałem taki sam problem, u mnie pomogła aktualizacja systemu. Niczym nie dało się ustawić prawidłowego czasu. Dopiero jak zainstalowałem path czy łatę producenta to zaczęło działać dobrze – to było Mio z serii 7.

– Faktycznie pomaga wgranie dodatku do nawigacji, od teraz pokazuje się i u mnie data z godziną. W ustawieniach nie udało się bez wgrania pathu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *