Jak usunąć brzydki zapach z ust i nieświeży oddech

Nieświeży oddechNasz oddech może być czasami o bardzo przykrym zapachu. Wpływ na jego zapach ma kilka czynników. Zazwyczaj chodzi tutaj o rozkład części organicznych jakie były spożywane i osiadły drobinkami w jamie ustnej. Pozbycie się brzydkiego zapachu jest bardzo proste i nie wymaga wiele pracy.

Jak pozbyć się brzydkiego oddechu – nie ma co się oszukiwać czasami nasz oddech śmierdzi. Jest to naturalne i zdarza się to każdej osobie. Nawet w przypadkach gdy regularnie myjemy zęby nie zawsze mamy świeży oddech. Ładny świeży oddech nigdy nie powstaje naturalnie i samoczynnie w naszych ustach. Do tego aby nasz oddech z nieprzyjemnego zamienił się na coś świeżego trzeba zastosować kilka zasad.

Przyjemny oddech uzyskamy tylko dzięki wcześniejszemu umyciu zębów – to dotyczy czynności poprzedzającej potrzebę świeżego oddechu. Następnie można zastosować odświeżacze do ust. Odświeżacze do ust działają skutecznie o ile nic w tym czasie nie będziemy jedli i pili, inaczej ich zapach się ulotni.

Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie miętowej gumy do żucia lub miętowych cukierków. Zapewniają one takie same działanie jak odświeżacze do ust. Mają jednak one przewagę nad typowymi odświeżaczami. Przewaga ta polega na tym że używając cukierków lub gumy do żucia pozbywamy się drobinek jedzenia z ut. Korzystanie z tych środków wymusza pracę w jamie ustnej czyli także i jej naturalne oczyszczenie.

Można także używać płynów do ust. Płyn działa nie tylko zapachem ale często i zabezpieczająco i antybakteryjnie w naszej jamie ustnej. Płyny mogą być stosowane w ciągu dnia gdy nie mamy czasu na dokładne szczotkowanie zębów. Schemat dzienny można przyjąć następujący, aby nasz oddech zawsze był świeży.

Rozpoczęcie dnia oznacza dokładne mycie zębów. W ciągu dnia można korzystać z płynu do jamy ustnej jeśli mamy do niego dostęp. Płyn wykorzystuje się z reguły po jedzeniu. W czasie gdy nie mamy pod ręką ani pasty do zębów ani płynu można z powodzeniem używać cukierków i gum miętowych lub eukaliptusowych. Przed snem należy ponownie umyć dokładnie zęby.

Takie działania zapewnią nam zawsze świeży oddech, nawet da osób palących. Płyny do pukania jamy ustnej można nabyć w sklepach internetowych, tam także należy zapoznać się z ich działaniem i opisami. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: