Jak usunąć kamień z czajnika

usuwanie kamienia z czajnikaKamień w czajnikach zbiera się zawsze. Popowstaje on na skutek gotowania się wody, kamień z wody się wytrąca na ściankach czajnika. Osad kamienny w czajniku jest bardzo uciążliwy i zanieczyszcza wodę jaką wylewamy po zagotowaniu.

Jak pozbyć się kamienia z czajnika – aby dobrze wyczyścić czajnik z kamienia należy użyć dobrego środka. Z domowych sposobów można zastosować ocet. Jak to zrobić, należy wlać wody do czajnika tak samo ja do normalnego gotowania z czego w wodzie tej powinno być duże stężenie octu.

Ocet może być ten zwykły sałatkowy. Następnie po wlaniu octu do czajnika należy zagotować zawartość normalnie tak samo jak się gotuje wodę. Po zagotowaniu wystarczy wszystko wylać do zlewu.

Można nalać także samego octu do czajnika i go zagotować. Ocet bardzo dobrze usuwa kamień i nalot w czajniku pozostawiając czysty metal. Ważne aby zgotowany ocet lub wodę z octem wylać z czajnika do ścieków. To już nie nadaje się do drugiego użycia.

Inny sposób to zastosowanie specjalnych kostek rozpuszczających kamień w czajniku. Jest to sposób bardo szybko dające efekty. Kamień w czajnikach nie jest problemem do pozbycia się, nawet jak czajnik nie ma górnego wieka można go oczyścić stosując ocet lub specjalne środki do czyszczenia czajników.

Gdy czajnik ma duże wieko można go wyczyścić ręcznie druciakiem do czyszczenia. Jednakże chemiczne czyszczenie nie pozostawi zarysowań, dlatego warto używać wcześniej wymienionych sposobów. Czajnik po od-kamienieniu należy przepłukać kilka razy wodą.

Dobre czajniki oraz środku do czyszczenia czajników można nabyć w sklepach internetowych. Zapraszamy do przeczytania kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: