Jak usunąć osad i nalot na zębach

Osad na szkliwieNalot powstaje z bardzo wielu powodów. Zazwyczaj wpływają na jego rozwój takie czynniki jak picie dużej ilości herbaty lub kawy oraz palenie papierosów. Nalotu na zębach można się pozbyć na kilka prostych sposobów.

Jak usunąć nalot na zębach – aby oczyścić zęby można wybrać kilka sposobów. Pierwszy z nich będzie polegał na zastosowaniu domowych sposobów. Jest to sposób stosowany krótkotrwale i powinien być racjonowany. Zwykła soda oczyszczona stosowana często do pieczenia ma bardzo mocne właściwości czyszczące.

Umycie zębów kilkakrotnie sodką oczyszczaną mocno wybieli zęby. W przypadku używania sody oczyszczonej należy jednak pamiętać by stosować jej bardzo mało i nie częściej niż do 1 razu na miesiąc. Soda ma mocne właściwości ścierne i zbyt częste używanie może uszkadzać szkliwo zęba.

Kolejny sposób to kupienie pasty wybielającej – tego typu pasty działają na zasadzie rozpuszczania nalotu zębów oraz koloryzowaniu zębów. Pasty wybielające także można stosować tylko przez krótki czas – również i one mogą uszkodzić zęby, jeśli używa się ich zbyt często i intensywnie.

Generalnie im mocniejsza pasta wybielająca tym krócej można ją stosować. Pasty są wygodne i dają dość dobre efekty wybielania.

Kolejnym sposobem na wybielenie zębów jest wizyta u dentysty. Dentysta może mechanicznie oczyścić zęby a następnie użyć na ich powierzchnię płynu wybielającego i utrwalającego kolor. Osoby pracujące w telewizji często stosują dentystyczne zabiegi oczyszczania i wybielania zębów oraz profilaktycznie pasty wybielające.

Usuniecie nalotu na zębach nie jest trudne, jednakże trzeba pamiętać też o profilaktyce. Aby zęby były białe należy ograniczyć picie kawy czy herbaty oraz papierosy – lub po każdym użyciu używek natychmiast umyć zęby zwykłą pastą.

Nalot na zębach jest przyklejoną płytką osadową – przez co mycie zębów po każdym jedzeniu i piciu lub stosowaniu używek zabezpiecza je przed nalotem. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. Ursynowicz Ilena pisze:

    Praktycznie takim domowym sposobem jest przygotowanie pasy samodzielnie z soli i sodki oczyszczonej. To wszystko miesza się dokładnie aby miało maziowatą bez grudkową konsystencję. Następnie myje tym zęby szczoteczką z miejskim włosiem i ząbki aż lśnią i są bardzo czyste. To usuwa nawet duże i mocne osady i przebarwienia. Tylko trzeba wykonywać delikatnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: