Jak usunąć włosy z nosa

Depilacja nosaWłosy w nosie ma każda osoba, bez względu na pleć. Wszyscy potrzebujemy odpowiedniej pielęgnacji tych włosów po to aby wyglądać schludnie.

Włosy te pozostawione same sobie z czasem zaczynają wyrastać na coraz dłuższe, często wystając z nosa.  Kontrola więc włosów w naszych nosach jest konieczna.

Jak usunąć włosy z nosa – na początek kilka słów o nich samych. Otóż posiadanie włosów w nosie jest korzystne bo służą one do ochrony naszej górnej drogi oddechowej. Oczywiście włosy te powinny być zadbane czyli nie wystawać z naszych nosów, i na to jest kilka sposobów.

Aby nasze nosy nie miały za długich kłaczków można wykonać kilka czynności. Najbardziej prostą a zarazem i najszybszą nie bolącą metodą jest ich ostrzyżenie czy zgolenie. Można do tego użyć zwykłej maszynki do golenia.

Maszynkę tą o małej główce delikatnie, jedną połową się  nasuwa do nosa i obraca aby zgoliła włoski. Trzeba uważać aby ostrze podczas wsuwania nie dotykało skóry. Jest to bardzo prosta i wygodna metoda. Można włosy także przystrzyc małymi nożyczkami.

Kolejna metoda to zastosowanie specjalnego narzędzia do strzyżenia lub wyrywania włosków z nosa. Niestety to często wiąże się z drobnym bólem. Wykonuje się to prosto wkłada się specjalną końcówkę do dziurki nosa która sama wykonuje pielęgnacje naszego owłosienia.

Ostatnią metodą jest ręczne wyrywanie włosów które już wystają z nosa. Jest to trochę bolesne. Często przy wyrywaniu mogą polecieć łzy samoczynnie gdyż jest to układ taki który do tego prowadzi – znajduje się on akurat w części nosowej. Jest to sposób skuteczny na długi czas, gdyż włosy te prawie zawsze wychodzą z cebulkami ale jak pisałem, sposób ten jest mocno nieprzyjemny.

O włosy w nosie należy dbać tylko w początkowej partii nosa, czyli nie pozbywały się włosów z całego nosa. pielęgnacja polega tylko na tym aby nasze włosy nie wystawały z nosa .

Wystarcza do tego usunięcie włosów z pierwszych 5 mm naszego  otworu nosowego. Specjalne dobre narzędzia do pielęgnacji tych włosów można kupić w internecie. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: