Jak usunąć zadrapania roweru

Zadrapania roweruGdy używamy roweru to z czasem zaczyna rysować się jego lakier, zdzierać na stykach od opierania i kładzenia. Oraz od samej jazdy na nim czy też zmiennej pogody z deszczu do słońca.

Miejsca gdzie lakier jest uszkodzony lub jest go po prostu brak są narażone szczególnie na wodę i nie wyglądają ładnie. Na takie miejsca możemy zaradzić na różne sposoby, od profesjonalnej naprawy i odnowienia do prowizorki w długich podróżach.

Miejsca roweru z obdartym lakierem – takie obszary najlepiej jak najszybciej łatać, sposoby na to są 4. Pierwszy i najlepszy to wytarcie szczotką drucianą korozji a potem papierem ściernym dogładzenie podłoża, następnie pociągnięcie miejsca sprajem o kolorze ubytku lakieru.

Rowery mające jednobarwne elementy nie stanowią tutaj dużych problemów do naprawy. Czarny lakier można zastąpić ciemno granatowym a nikt nie zobaczy różnicy, jeśli tylko taki jest pod ręką.

Malować rower należy w tych miejscach nie przytykając dozownika do samego roweru lecz z oddalenia, aby nie powstawały zacieki. Wystawić na słońce i czekać z 15 minut do zaschnięcia i będzie wszystko dobrze. Inny sposób rodem z szybkiego działania to malowanie otarć markerami wodoodpornymi. Sposób jest dużo gorszy niż poprzedni i nie tak trwały.

Markery po roku czy dwóch latach się wytrącą i znowu będzie ta sama odrapana powierzchnia. Inny sposób to naklejanie specjalnych naklejek wodoodpornych – w przypadku otarć na ramach. Sposób wizualnie jest dobry ale pod naszą naklejką należy mieć świadomość że rower może być trawiony przez rdzę, nawet jeśli wyczyściliśmy to miejsce – zawsze wilgoć znajdzie se szczelinę spod naklejki.

Ostatni sposób i stosowany przez osoby jadące daleko nie mające pod ręką poprzednich przyborów mogą miejsca narażone na korozję nasmarować odrobinę smarem – natłuścić.

Najlepsze rozwiązanie i najładniejsze wizualnie to malowanie sprajami. Koszt spraju małej puszki to mały wydatek. Miejsca gdzie rower nie jest z metali rdzewiejących nie trzeba malować, im i tak nic nie zaszkodzi a sama farba trzyma się na nich słabo. Tutaj szczególnie na uwadze mam metal typu karbon lub aluminium.

To tyle ale w zupełności wystarczające jak zadbać o rower w przypadku otarć lakieru. O konserwacji roweru warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *