Jak uszczelnić rury aby nie ciekła woda

Uszczelnianie rurRury w których znajduje się woda czasami wymagają dodatkowych uszczelnień lub naprawy. Woda z rur może cieknąć tylko na dwóch zasadach. Pierwszą z nich jest wyciek z odcinka rury na którym nie ma żadnych łączeń, czyli nieszczelność rury. Drugim sposobem jest nieszczelność na łączeniach rur.

Jak uszczelnić rury z wodą – uszczelnianie zaczynamy od lokalizacji nieszczelności skąd wycieka woda. Przy przeciekach zlokalizowanych w miejscach bez łączenia rur są tylko trzy sposoby załatania dziury. Pierwszym z nich jest mało pewne użycie łataczy do rur, poxilina, ośmierniczka itp.

Drugi sposób to założenie obejmy uszczelniającej rurę – jednakże tylko w przypadku uszkodzenia punktowego rury, a nie jej łapania nieszczelności na skutek jej starości. Często nie ma miejsca na złożenie obejmy więc najlepiej jest wymienić dany odcinek rury na nowy.

W przypadku gdy rury przeciekają na łączeniach. W tym wypadku nasze działanie będzie polegało na uszczelnieniu punkowym. Główne przyczyny nieszczelności to zwykłe źle założona obejma, łączka czy dokręcenia lub izolacje.

Do uszczelnienia takich miejsc używa się albo pakuł – jest to stara ale skuteczna metoda. Kolejny metoda to użycie taśmy uszczelniającej do rur lub specjalnych sylikonów czy uszczelek.

Należy zakręcić dopływ wody do danej rury. Następnie ją rozmontować i przeczyścić. Na łączkach które są zdemontowane należy nanieść uszczelniacz i dokładnie skręcić ponownie rury. Jest to bardzo proste zadanie które czasami wymaga trochę czasu.

Najważniejsze w uszczelnianiu rur to wykonywanie pracy dokładnie i z stanowczością. Chodzi tutaj o mocne skręcenie rur i pierścieni łączących. Jeśli danie izolacji nie pomaga oznacza to defekt pierścieni i należy się zastanowić nad ich wymianą. Do uszczelniania potrzeba nam narzędzi, klucz hydrauliczny oraz uszczelniacz. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *