Jak wiązać haczyk na ryby

Haczyk na rybyHaczyki wędkarskie powinno się wiązać specjalnymi pętlami, jakie zapewniają bardzo silny uchwyt oraz wytrzymałość na zerwania. Zwykłe pętle są mało estetyczne i mocno odstają przez co może gorzej brać na nie ryba a dodatkowo są znacznie słabsze.

Dobrze uwiązany haczyk zapewnia lepsze połowy i bardziej stabilny oraz odporny sprzęt na zerwania.

Wiązanie haczyka wędkarskiego zawsze polega na zrobieniu niezwiązanej pętelki (podwójnie złożonej żyłki) jaką się układa w stronę krzywizny haczyka na jego ramieniu a następnie owija się luźnym dłuższym końcem żyłką z przyponu przyłożoną pętelkę do ramienia haczyka – wystarczy 5 oplotów.

Następnie wolną końcówkę żyłki (ta krótsza) przekłada przez wcześniej przyłożoną pętelkę początkową i zaciska oba końce żyłki. Haczyk został bardzo silnie i prawidłowo zawiązany – na końcu żyłki przyponu robi się pętelkę do mocowania na żyłce głównej wędki i to wszystko.

Wykonanie jest banalnie proste choć może sprawiać trudności przy zawiązywaniu małych haczyków na ryby. Wiązanie ręczne mając odrobinę wprawy zajmuje nie więcej niż 1 minutę. Można także do tego kupić gotowe urządzenia ułatwiające wiązania haczyków, one dodatkowo uprości zadanie dla osób w każdym wieku a same są bardzo tanie.

Warto wspomnieć że jest wiele rodzajów typu wiązań na haczyku żyłki. Tutaj przedstawiony jest najprostszy sposób. Jednakże inne techniki także są warte poznania a jest ich kilka. Zapraszamy do kolejnych wpisów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: