Jak wybrać najlepszy ośrodek leczenia uzależnień?

Leczenie uzależnieniaTrzeba sobie jasno powiedzieć, że w dzisiejszym społeczeństwie coraz wyraźniej można dostrzec problem jakim są uzależnienia. Jeszcze kilkanaście lat temu, problem ten zamiatany był skrupulatnie pod dywan, a osoby borykające się z tym wyjątkowo palącym problemem, były po prostu piętnowane i spychane na społeczny margines.

Jednak sytuacja obecnie znacznie się zmieniła, a większość osób, które niestety wpadły w sidła nałogu, może oczekiwać profesjonalnej i absolutnie fachowej pomocy. W naszym kraju w ostatnim czasie bardzo szybko rozwinęły się wszelakie ośrodki leczenia uzależnień, czyli placówki przystosowane od walki z nałogami i pomagające w odzyskaniu kontroli nad życiem codziennym.

Jednak tego typu ośrodków – zgodnie z tym co zostało już wspomniane – powstało niezwykle wiele, a to z kolei może znacznie utrudnić wybór dla przeciętnych pacjentów. Wobec tego, po czym można poznać najlepszy ośrodek leczenia uzależnień i jak go wybrać?

Ośrodek leczenia uzależnień – publiczny czy prywatny?

Nie da się ukryć, że w związku z tak dynamicznym rozwojem ośrodków leczenia uzależnień, na naszym rynku pojawiły się zarówno placówki publiczne, ale także i prywatne jak np. FreeDom. Oczywiście zdecydowana większość osób z pewnością będzie chciała postawić na ośrodek publiczny, co wynika z całkowicie darmowej możliwości leczenia. Jednocześnie warto w tym momencie wskazać na to, że publiczne ośrodki leczenia uzależnień zwykle nie posiadają dostępu do tak szerokich zasobów i nowoczesnych metod leczenia, co w przypadku placówek prywatnych.

Publiczne ośrodki leczenia uzależnień wymagają także od swoich pacjentów tego, by wykazali się ogromną cierpliwością podczas oczekiwania na proces przyznania im miejsca. Zdarzały się bowiem sytuacje, w których osoby liczące na szybką pomoc zostały odesłane do domu, gdyż w danym, publicznym ośrodku leczenia uzależnień po prostu nie ma obecnie dostępu do wolnych miejsc.

W takim momencie, to właśnie prywatny ośrodek leczenia uzależnień staje się o wiele lepszym rozwiązaniem. Możliwe jest przyjęcie pacjentów jeszcze tego samego dnia, w którym zgłaszają się oni do ośrodka. W ten sposób nie trzeba tracić cennego czasu, a jedynie można od razu rozpocząć leczenie.

Ośrodek leczenia i terapii uzależnień musi być doświadczony

Nie da się ukryć, że jedną z ważniejszych kwestii przy wyborze ośrodka leczenia uzależnień jest także zwrócenie uwagi na jego doświadczenie. Jeśli więc zainteresowała nas dana placówka jak np. FreeDom, wówczas zanim podejmiemy decyzję odnośnie tego, by się z nią skontaktować, wówczas powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na doświadczenie i specjalistów jacy są w danym ośrodku zatrudnieni.

Okazuje się, że będzie to miało kluczowe znaczenie dla całego przebiegu terapii i samego podejścia do pacjentów. Najbardziej doświadczone placówki są w stanie zaoferować nam najlepsze warunki i z całą pewnością pobyt w nich nie będzie dla uzależnionych rozczarowaniem. Takie ośrodki z pewnością pomogą wygrać nam walkę z uzależnieniem.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: