Jak wyczyścić gumy okładziny rakietki do tenisa stołowego

Okładziny rakietkiRakietka do tenisa stołowego podczas swojego zwykłego użytkowania się brudzi. Brudne gumy rakietki nie tylko wyglądają mniej estetycznie ale także zmniejszają parametry i możliwości rakietki do tenisa stołowego.

Czyszczenie rakietki do pingponga powinno być przeprowadzone tak aby nie niszczyć gum rakietki oraz tak aby nadać im lepszych parametrów, a jest to możliwe.

Na sam początek warto jednak się zapoznać co jest brudem na gumach oraz rękojeści. Jest to w przypadku gum zawsze kurz lub piach i pył, a w przypadku rękojeści to po prostu nasz starty naskórek oraz brud z rąk, jaki wchodzi na dłonie podczas odnoszenia piłki.

Jak czyścić rakietkę do pingponga – zaczynamy od przygotowania ściereczki najlepiej z mikrofibry. Następnie odrobinę polewamy naszą ścierkę ciepłą wodę i przecieramy nią gumy naszej rakietki w pierwszej kolejności a następnie rękojeść. Kolejnym krokiem jest nadanie okładzinie lepszych parametrów, czyli zmniejszenie ich poślizgu.

Im mniejszy poślizg na gumach tym rakietka mocniej podkręca piłkę. Aby nadać okładzinie rakietki do pingponga dobrych parametrów należy opłukać naszą ściereczkę którą czyściliśmy wcześniej rakietę w wodzie i dobrze wycisnąć. Następnie polewamy ja odrobiną płynu do naczyń. Teraz przecieramy naszą rakietkę ponownie, tym razem ściereczką z zawartością płynu do naczyń.

Płyn do naczyń jest bardzo antypoślizgowy gdyż usuwa wszelki tłuszcz osiadły na rakietce od naszych dłoni. Po przetarciu rakietki należy położyć na jej powierzchnię 1 chusteczkę lub listek ręcznika kuchennego aby odebrał on resztki wilgoci.

Płynem do naczyń na ściereczce także przecieramy na końcu rękojeść rakietki i już wykonaliśmy całkowite czyszczenie naszej rakietki wraz z podciągnięciem jej parametru rotacji. Rakietkę czyścimy co najmniej raz na tydzień. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.