Jak wyczyścić gumy okładziny rakietki do tenisa stołowego

Okładziny rakietkiRakietka do tenisa stołowego podczas swojego zwykłego użytkowania się brudzi. Brudne gumy rakietki nie tylko wyglądają mniej estetycznie ale także zmniejszają parametry i możliwości rakietki do tenisa stołowego.

Czyszczenie rakietki do tenisa stołowego powinno być przeprowadzone tak aby nie niszczyć gum rakietki oraz tak aby nadać im lepszych parametrów, a jest to możliwe.

Na sam początek warto jednak się zapoznać co jest brudem na gumach oraz rękojeści. Jest to w przypadku gum zawsze kurz lub piach i pył, a w przypadku rękojeści to po prostu nasz starty naskórek oraz brud z rąk, jaki wchodzi na dłonie podczas odnoszenia piłki.

Jak czyścić rakietkę do tenisa stołowego – zaczynamy od przygotowania ściereczki najlepiej z mikrofibry – ale może być też z powodzeniem zwykła gąbka do mycia naczyń. Następnie odrobinę polewamy naszą ścierkę czy gąbkę ciepłą wodę i przecieramy nią gumy naszej rakietki, w pierwszej kolejności a następnie jeśli jest potrzeba rękojeść. Kolejnym krokiem jest nadanie okładzinie lepszych parametrów, czyli zmniejszenie ich poślizgu.

Im mniejszy poślizg na gumach tym rakietka mocniej podkręca piłkę. Aby nadać okładzinie rakietki do dobrych parametrów należy opłukać naszą ściereczkę czy gąbkę którą czyściliśmy wcześniej rakietę w wodzie i dobrze wycisnąć. Następnie polewamy ja odrobiną płynu do naczyń – z reguły wystarczy 1 kropla. Teraz przecieramy naszą rakietkę ponownie, tym razem z zawartością płynu do naczyń.

Płyn do naczyń jest bardzo antypoślizgowy i zmniejsza napięcie powierzchniowe wody, usuwa wszelki tłuszcz osiadły na rakietce od naszych dłoni oraz kurze. Po przetarciu rakietki można położyć na jej powierzchnię 1 chusteczkę lub listek ręcznika kuchennego, aby odebrał on resztki wilgoci. Lub pomachać rakietką aby szybciej wyschła. Jeśli ją odstawimy do samodzielnego wyschnięcia mogą pojawić się na gumie widoczne zacieki wodne.

Jeśli jest potrzeba to płynem do naczyń na ściereczce lub gąbce także przecieramy na końcu rękojeść. Tym samym wykonaliśmy całkowite czyszczenie naszej rakietki wraz z podciągnięciem jej parametru rotacji. Rakietkę czyścimy co najmniej przed każdą grą lub po każdej grze.

Nie ma potrzeby nabywania specjalnych płynów czyszczących i preparatów regeneracyjnych. Takim tanim domowym sposobem można rozwiązać praktycznie każdy problem z zabrudzeniem okładzin sprzetu do tenisa stołowego. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *