Jak wyczyścić sitko nie wykręcane w kranie

Jak prawidłowo wyczyścić sitko w kranie jakie nie jest wykręcane – jest na stałe zamocowanie w główce kranu. Sitko jest albo z tworzywa albo z metalu. Z czasem zachodzi oczywiście kamieniem i pojawia się problem że jego strumień wody jest coraz mniejszy i bardziej ostry przez mniejsze otwory.

Jakie są sprawdzone sposoby na coś takiego?

Witaj, ja bym proponował proste rozwiązanie. Szmatkę nasączyć octem i zawinąć na głowie kranu tak aby silnie dotykała głowy kranu. Lub jeszcze lepiej wlać do jakiegoś plastikowego naczynia ocet lub rozrobiony w wodzie kwasek cytrynowy. Następnie te naczynie tak zamocować na kranie aby sitko było w nim zamoczone przez kilkadziesiąt minut. Podwieszane to może być na kranie lub w inny sposób, aby tylko sitko było zamoczone.

– Ja bym proponował odkręcenie całego kranu. Chodzi o samą głowę kranu na dole przy baterii – chyba że to typ baterii nie jest kuchenny jaki da się domontować osobno a łazienkowy jaki jest na stałe połączony.

Wtedy chyba pozostaje ten sposób co pisze o nim wyżej kail.

Ale warto zobaczyć czy aby na pewno nie jest wykręcane to sitko z kranu. W wielu przypadkach daje się je wykręcić. Bardzo mało kranów jest takich ze stałym. Jeśli się nie uda mimo wszystko można wpuścić tam gęsty żel kreta a potem zasłonić wylot folią. On powinien rozłożyć kamień na sitku. Potem należy dobrze wypłukać to przepuszczając wodę.

– Ej, ale chyba nie ma takich jakie nie są wykręcane. Gwint jest od środka lub od zewnątrz. Ale musi być nadające się do demontażu. Przecież przy braku wody potem leci z rur rdza, często to spore kawałki. Jak by ten element nie był demontowany to by bardzo szybko zapychał na stałe sitko.

Na pewno da się je wykręcić, tylko trzeba je dobrze obejrzeć na jakiej zasadzie jest one tam zamocowane.

Jeśli mimo wszystko się go nie chce zdejmować to tak jak pisali poprzednicy, najprostsze domowe rozwiązania do jego wyczyszczenia.

– Witam, mam podobny problem.

Sitko na 100% się nie wykręca bo kran wraz z sitkiem nie jest okrągły tylko taki prostokąt z zaokrąglonymi rogami. Nie idzie tego sitka wyjąć! Boje się na sile by nie uszkodzić tego siteczka, chciałem podważyć nożem ale nie idzie! Sitko chyba plastikowe. Chciałem odkazić kran palnikiem ale właśnie to plastikowe sitko nie pozwala bo się roztopi na pewno.

Jakieś pomysły?? Ktoś ma taki podłużny kran?

Wydaje się że nie wszystkie są wyjmowane i niektóre są na stałe. Wtedy pewnie tylko te sposoby co wyżej do wyczyszczenia bo inaczej nie ma możliwości. Można też na siłę wyrwać wbudowane sitko ale też na tym się nic nie zyska. Dobrze przy zakupie zwracać uwagę na to aby były rozbieralne.

Moja wybrała sobie kran do kuchni jaki nie da się rozebrać taki wysoki. Dziś przez to zużywa się znacznie więcej wody. Muszę też to wymienić bo denerwują max przepływy bez regulacji.

– Kupić nowy perlator. Cena zwykłego perlatora poniżej 10 złotych I wytrzyma kolejne kilka lat!

Wydaje mi się, że w cenie do 10 zł nie kupimy jakiegoś realnego dobrego. Nie pamiętam ile dawałem za swoje ale coś około 15 zł z przepływem do max 2 l na minutę. Widziałem też takie z 1,4 na minutę ale nie zdecydowałem się na nie.

Przy kupnie kranu najlepiej zwracać uwagę czy da się tam zamontować kupny perlator aby potem nie było z tym problemów. Jak jakiś jest na stałe to już nie bardzo jest pole manewru.

U mnie jest ten sam problem, też w kranie jest takie sitko i mocno zaszło już rdzą czy kamieniem. Nie da się tego wyciągnąć i jak mam to wyczyścić. Kran jest jak nowy, działa super ale to sitko wygląda obrzydliwie zaszło takim żółtym nalotem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *