Jak wygląda obrzezanie napletka

NapletkowoObrzezanie napletka ma na celu zapewnienie usunięcia zwężonego pierścienia napletka, tak aby żołądź mógł swobodnie wystawać. Obrzezanie napletka można podzielić na różne metody.

Chodzi tutaj o długość wykonanego cięcie – obrzezanie może być tylko zwężonego pierścienia napletka, połowy napletka lub jego całości.

Jak wygląda zbieg obrzezania – kładzie się na stole zabiegowym, lekarz zasłania parawanem od pasa w dół wszystko by nic nie widzieć. Otrzymuje się znieczulenia miejscowe ( o ile nie podano ogólnego) i lekarz przystępuje do zabiegu.

Odcina on zwężony pierścień napletka na takiej długości na jakiej jest to ustalone z pacjentem lub konieczne do poprawnego chodzenia napletka.

Następnie zszywa wszystko szwami rozpuszczalnymi. Obrzezanie i plastyka napletka są do siebie bardzo podobne, różnicą jest tylko metoda wykonania zabiegu i jego cechy. Coraz bardziej odchodzi się od stosowania obrzezania na rzecz zabiegów plastyki – można je stosować w każdym typie stulejki a dodatkowo przy plastyce żołądź będzie zakryty przez napletek lub jego większą część.

Zabieg obrzezania ma jedną zaletę, na pewno po nim nigdy nie będzie trzeba ponownie powtarzać zabiegu. Jego minusem jest odsłonięty żołądź a tym samym jego mniejsze z czasem uczulenie na dotyk, gdyż nie jest on osłonięty w stanie spoczynku.

Obrzezanie napletka także ułatwia zachowanie higieny gdyż nie istnieje napletek który trzeba ściągać podczas mycia w innych przypadkach.

Przed wyborem tej metody warto rozważyć wszystkie okoliczności. Lekarze którzy widzą tylko rozwiązanie problemu przez obrzezanie a nie inną drogą nie są z reguły dobrymi fachowcami a na pewno nie na czasie w kwestii medycyny stulejki. Wybranie rodzaju zabiegu zawsze powinno być przemyślane i o możliwości wyboru alternatywy. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.